DOĞUNUN KADERİ DEĞİŞİYOR

Belediye başkanlığı bir kamu kurumu olmakla birlikte siyasi bir yapısı vardır. Halkın yaşam kalitesini yükseltmek için seçilirler.

Yaptıkları yatırımları başta basın ve sosyal medya olmak üzere tanıtımını daha temel aşamasında anlatırlar. Çünkü halkın beğenisini kazanarak tekrar o makama seçilme umumdu…

Bunlar Siyasetin doğasında vardır. Ama… Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkanı Necati Okay merkezin Doğu tarafında bulunan geniş bir alana sahip. Yapılan yatırımların yani hizmetlerin tanıtım konusunda sorun var. Başkan Okay’ın yapısı gereği medyatik olmak istemiyor…

Ama işin aslı öyle değil... Ak partiden ikinci kez ilçe belediye başkanı seçildi. Ona oy veren insanlar hizmet bekler. Doğayı koruyarak, temiz bir yaşam kalitesi giderek yükselmesini,  sosyal aktivitelerin olmasını ve güvenli bir ortamda isterler. Bu hizmet yerine getirdikçe ilk ağızdan duymak onları mutlu eder.

Geçtiğimiz hafta Dulkadiroğlu belediye başkanı Necati Okay basın aklına gelmiş olacak ki. Bugün gazetesi olarak bizleri de davet etti. Heyecan bahçesinde bizleri konuk etti. Ormanı da değerlendirerek çok güzel peyzaj çalışması yapılmış. Her türlü aktivitenin yapıldığı yerlerden bir tanesi, hem güvenli hem de rahat bir mekân.

Bu yatırımları yaparken hizmeti de sunarken bunun en önemli tarafı da bunun halkoyuna duyurulması… Bende bir basın mensubu olarak birçok yapılan işlerden haberim olmuyor.” Çağrılmadığın yere gözükme “derler. Nasıl haberimiz olacak? Basın bu hizmetleri kamuoyunu duyurmak için vardır. Ama önce basına değer verilmesi gerekecektir. Bunun basın ayağını hiçe saydığınız zaman ne kadar çalışırsanız çalışın kimsenin haberi olmaz. Çünkü bunu duyuracak olan sokaktaki vatandaş değil. Basın ve sosyal medyadır.

Dulkadiroğlu belediyesi 17 tescilli toplam 34 konağı restore ederek halkın hizmetine sunmuş. Bilhassa Bahtiyar yokuşunda bulunan konaklar, tarihe ev sahipliği yapıyor. Bunun yakınında mutfak müzesi her saat verdiği yöresel çorbayla takdir topluyor. Pınarbaşı Cevizli park, doğal yaşam parkı, yalnız Ardıç mesire alanı, gibi yatırımlarla turizmin gözdesi oldu. Cevizli parkta Kahramanmaraş’ın firik ve tarhanası gelenlere ikram ediliyor. Bunun yanında ilçeye yakışır ve ülkeye örnek olan kamu külliyesini tamamlayarak hizmete sundu. Bununla birlikte 50 bin metrekarenin üzerinde kullanım alanına sahip külliyede Dulkadiroğlu kaymakamlığı, Kaymakamlığa bağlı olarak müdürlükler, yanı başında ilçe emniyet müdürlüğü gibi birçok kamu kurumu da bulunmaktadır.

Örneğin: 12 Şubat Belediye başkanı Hanifi  Mahçiçek  yaptığı işlerin tanıtımında başarılı. Çünkü Mahçiçek Basınla çok iyi diyalog içerisinde.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayretin Güngör’de geçte olsa anladı. Son günlerde basına değer vermeye başladı!

Geçtiğimiz hafta Tevfik Kadıoğlu alt geçidin temeli atıldı. Temel atma töreninde Basın ve sosyal medya oradaydı. Eğer Basın ve sosyal medya olmasaydı bu temel atma töreninden kimsenin haberi olmayacaktı. Hem Basın sayfalarında hem de internet sitelerinde bunu görmek duymak ve okumak artı getiriyor…

Ne kadar Basın ve sosyal medyaya değer verdiğinizde, sizin adınız ve yaptığınız ve yapacağınız yatırımlar o derece kamuoyunun haberi olacak. Size artı olarak sandığa yansıyacaktır.

Gaziantep belediye başkanı Fatma Şahin bizim belediye başkanlarımızdan çok mu çalışıyor? Zannetmiyorum. Fatma Şahin basın ve sosyal medyaya önem verdiği için her çalışmasını gündeme taşıyor. Bununda sebebi basın ve sosyal medyayı anlamak, değer vermek sahip çıkmakla oluyor.

Yazının sonunda; Dulkadiroğlu ilçe belediye başkanı Necati Okay’ı Doğunun kaderini değiştirecek çalışmalar yapıyor. Hepsi de çok değerli, geleceği garanti altına alacak yatırımlardır. Tarihi konakları aslına uygun yapmak oldukça zordur. Başta vizyon ister. Her başkanın üstesinden geleceği işlerden değil. Belediye başkanı Okay ve emeği geçenleri kutluyorum. .

YORUM EKLE

banner180