Polat çifti soruşturmasında yeni bir gelişme daha yaşandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının Dilan Polat, Engin Polat ve yakınlarına ait olan 27 şirkete kayyum atanması talebi hakimlikçe kabul edildi.
Türkiye'nin aylardır konuştuğu Dilan Polat soruşturmasında her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Sosyal medyada paylaştığı lüks hayatı ve ardından başlayan soruşturmayla bir anda gündemin ilk sırasına yerleşen Dilan ve Engin Polat çiftinin yaşadığı kabus sürerken, bugün de ilk kez 'kayyum' gündeme geldi.
KAYYUM TALEBİ KABUL EDİLDİ
12 Ekim tarihinde Dilan ve Engin Polat'ın tüm mal varlıklarına el konulmuştu. Polat çifti soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Dilan Polat, Engin Polat ve yakınlarına ait olan 27 şirkete kayyum atanmasını talep etti. Hakimlik 27 şirkete kayyum atanmasına hükmetti.
is-yerleri-kursunlanan-dilan-polat-ve-engin-polattan-aciklama
İKİ KİŞİ DAHA TUTUKLANDI
Dilan Polat ve Engin Polat soruşturması çerçevesinde Ankara’da polis tarafından eş zamanlı olarak 5 ayrı adrese yapılan operasyonda gözaltına alınan 5 kişi, işlemlerinin ardından bugün adli makamlara sevk edildi. Adliyeye sevk edilen Uğur A. ve Mustafa Ö. tutuklanırken, İsmail B., Gözde B. ve Kübra D.Ö. isimli şahıslara adli kontrol ile yurt dışı çıkış yasağı getirildi.
MAL VARLIKLARINA EL KONULDU, LÜKS ARAÇLARI YEDİEMİN'E ÇEKİLDİ
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.
AA-20231104-32644264-32644261-DILAN_POLAT_VE_ENGIN_POLAT_SORUSTURMASINDA_18_SUPHELI_ADLIYEYE_SEVK_EDILDI
Engin ve Dilan Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 18 şüpheliden 12’si tutuklanarak Silivri’deki Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.
AA-20231104-32643273-32643268-DILAN_POLAT_VE_ENGIN_POLAT_SORUSTURMASINDA_18_SUPHELI_ADLIYEYE_SEVK_EDILDI
Polat çiftinin el konulan 9 aracı ise yediemin otoparkına çekildi.
AFASFAF