Yahyalı ilçesi, Kayseri'de meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Depre, çevre illerde de hissedildi ve kısa süreli bir panik yarattı.

Depre Anı ve Detaylar

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldiDepre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre, Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde 18,98 kilometre derinlikte

gerçekleşti. Saat 09.05'te meydana gelen sarsıntı, çevrede hafif panik yaratsa da, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı.

Cuma Namazı Saatleri  23 Şubat  Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak?  İstanbul, Ankara ve İzmir cuma namazı saati Cuma Namazı Saatleri 23 Şubat Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İstanbul, Ankara ve İzmir cuma namazı saati

Afet ve Acil Durum Bilgisi

AFAD, depremin merkez üssünü Kayseri'nin Yahyalı ilçesi olarak açıkladı. Bilgilere göre, depremin büyüklüğü 4 olarak ölçüldü. İlk değerlendirmelere göre, herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmazken, sarsıntının çevre illerden de hissedildiği belirtildi.

Deprem sonrası bölgede yapılan incelemelerde herhangi bir hasar tespit edilmediği ifade edildi. Halk, AFAD ve diğer ilgili kurumların verdiği yönergeler doğrultusunda gerekli önlemleri almaya devam ediyor.

Depremin ardından bölge, jeoloji uzmanları ve yetkililer tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK