AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Fatih Mehmet Kocaispir

Fatih Mehmet Kocaispir Kimdir?

AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirlenen isim belli oldu: Fatih Mehmet Kocaispir. İşte Kocaispir'in hayatı ve kariyerine dair detaylar:

Doğum ve Eğitim

Fatih Mehmet Kocaispir, 1975 yılında Kadirli'de dünyaya geldi. Eğitim hayatına Kadirli İmam-Hatip Lisesi'nde başlayan Kocaispir, 1993 yılında bu okuldan mezun oldu. Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim aldı ve 1998 yılında buradan mezun oldu.

Mesleki Kariyer

Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisans derecesine sahip olan Kocaispir, 2000 yılından itibaren Adana Barosu'na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Aslı Hünel  Gelin Evi Rabia Deveci Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında? Aslı Hünel Gelin Evi Rabia Deveci Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında?

Siyasi Kariyer

Fatih Mehmet Kocaispir'in siyasi kariyeri oldukça etkileyici. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde Cumhur İttifakı'nın adayı olarak Yüreğir Belediye Başkanı seçilen Kocaispir, halkın güvenini kazanarak önemli bir göreve layık görüldü.

Ayrıca, AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları Kurucu MKYK üyeliği ve Adana Gençlik Kolları kurucu İl Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunan Kocaispir, 2004 yerel seçimlerinde Seyhan/Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevini üstlendi. Aynı dönemde Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği görevini de başarıyla yerine getirdi.

Fatih Mehmet Kocaispir, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirlenmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tebrik telefonuyla kutlandı. Şimdi gözler, 2024 yerel seçimlerine çevrildi ve Kocaispir'in liderliğinde Adana'nın geleceği merakla bekleniyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK