16 Nisan 2024 Günlük Burç Yorumları:AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 16 Nisan 2024 Günlük Burç Yorumları:AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor?
Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez'in Fenerbahçe Başkanı ile ilgili söylediği sözler, Ahmet Metin Genç'i sinirlendirdi. Başkan Genç, Vekil Suiçmez'e "siyaset yapma" diye çıkıştı.
Sibel Suiçmez'in Sözleri Ahmet Metin Genç'i Sinirlendirdi
Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez'in Fenerbahçe Başkanı hakkındaki sözleri, Ahmet Metin Genç'i sinirlendirdi ve Genç, Vekil Suiçmez'e "siyaset yapma" diye çıkıştı.
Sibel Suiçmez, 1964 yılında Ankara'da doğmuş bir avukat ve siyasetçidir. Eğitimini Trabzon'da tamamlamış ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Lisansüstü eğitimi için İngiltere'ye gitmiş ve Brighton Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nde doktora geçişli master yapmıştır.
Avukatlık kariyerine Trabzon PTT idaresinde başlayan Suiçmez, daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak görev almıştır. Serbest avukatlık yapmış ve Trabzon Barosu'nda yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. 2016-2022 yılları arasında Trabzon Barosu Başkanlığı yaparak Trabzon Barosu'nun ilk kadın başkanı olmuştur.
Siyasi Hayatı
Sibel Suiçmez, siyasi kariyerine 1994 yılında SHP-CHP birleşmesi döneminde Trabzon CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaparak başlamıştır. 1999 yılında Demokratik Sol Parti'nin Trabzon belediye başkan adayı olmuş ve daha sonra Trabzon DSP İl Başkanlığı ve DSP Parti Meclisi Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2022 yılında Trabzon CHP üyesi olmuş ve TBMM 28. dönem Trabzon milletvekili seçilmiştir.
Diğer Aktiviteleri ve Bilgileri
Sibel Suiçmez, Trabzon Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Trabzon Atatürkçü Düşünce Derneği, Trabzonspor Kulübü Derneği üyesidir. Ayrıca, Trabzon Kanser Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği'nin Kurucu Başkanlığını yapmış ve çeşitli derneklerde görev almıştır. İyi derecede İngilizce bilen Sibel Suiçmez, Trabzonspor'un eski başkanı Ahmet Celal Ataman'ın kızıdır ve evli biri olup 2 çocuk annesidir.
SİBEL SUİÇMEZ KİMDİR?
Sibel Suiçmez (d. 1964, Ankara) avukat ve siyasetçi.
İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Trabzon'da bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1984'te mezun olmuştur. Lisansüstü eğitimi için İngiltere'ye gitmiştir Brighton Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde doktora geçişli master yapmıştır.
1985'te Trabzon PTT idaresinde avukat olarak görev yapmaya başlamıştır. 1988'de Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak tayin olmuştur. İngiltere'deki eğitiminin ardının 1994'te Trabzon'a dönmüş ve serbest avukat olarak çalışmaya başlamıştır. 1998-2000 ve 2004-2006 yıllarında Trabzon Barosu'nda Yönetim Kurulu'nda görev almıştır. 2016-2022 yıllarında Trabzon Barosu Başkanlığı görevinde bulunmuş ve Trabzon Barosu'nun ilk kadın başkanı olmuştur. 5 Aralık 2021'de Türkiye Barolar Birliği yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş, 11 Aralık 2021- 18 Mart 2023 tarihlerinde birliğin başkan yardımcılığını yapmış ve genel seçimlerde aday olmak için görevinden istifa etmiştir.
SİYASİ HAYATI
1994 yılında SHP-CHP birleşmesi döneminde Trabzon CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. 1999 Türkiye yerel seçimlerinde Demokratik Sol Parti Trabzon belediye başkan Adayı oldu. Daha sonra 2006-2010 yıllarında Trabzon DSP İl Başkanlığı ve 2010 yılından itibaren DSP Parti Meclisi Üyeliği yaptıktan sonra DSP'den istifa etmiştir. 2022 yılında Trabzon CHP üyesi olmuştur. TBMM 28. dönem Trabzon milletvekili ve meclis başkanlık divanı katip üyesidir.
Trabzon Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Trabzon Atatürkçü Düşünce Derneği, Trabzonspor Kulübü Derneği üyesidir. Trabzon Kanser Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği Kurucu Başkanlığı, Trabzon Çevre Meclisi Başkanlığı, Araklıspor Futbol Kulübü Başkan Yardımcılığı, Demokrasi Platformu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Halen Trabzon Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesidir.
İyi derecede İngilizce bilir. Trabzonspor'un eski başkanı Ahmet Celal Ataman'ın kızıdır. Evli ve 2 çocuk annesidir.
Editör: Editör Melek