Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş: Kariyeri ve Geçmişi

Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, 1981 yılında Eskişehir'de doğdu. Barış Dedetaş ile evli olan Dedetaş, Üsküdar'ın yeni belediye başkanı olarak seçildi. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden gemi inşa yüksek mühendisi unvanı ile mezun oldu.

Sinem Dedetaş, Kimdir, Kaç Yaşında Ve Nereli?Kariyerindeki Başarılar

Dedetaş, mezuniyetinin ardından ulusal ve uluslararası firmalarda 10 yıl boyunca çeşitli görevlerde bulundu. Daha sonra eşiyle birlikte kendi şirketlerini kurdu. Kariyerinde önemli bir dönüm noktası ise 2014-2016 yılları arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlendiği zamandır.

Kamu Hizmetindeki Rolü

2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi olan İstanbul Şehir Hatları A.Ş'ye Genel Müdür olarak atandı. Bu göreviyle İstanbul Şehir Hatları A.Ş'nin ilk kadın genel müdürü unvanını aldı. Ayrıca 2023 yılında Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Su Yolu Komitesi başkanlığına seçilerek uluslararası alanda da tanındı.

Başkan Görgel, İlçe Belediye Başkanlarıyla Bir Araya Geldi Başkan Görgel, İlçe Belediye Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Üsküdar Belediye Başkanlığı

Dedetaş, 31 Mart 2023 yerel seçimlerinde CHP'den Üsküdar Belediye Başkanı seçildi. Bu göreviyle Üsküdar'da önemli projelere ve değişimlere liderlik etme sorumluluğunu üstlendi. Sinem Dedetaş'ın başkanlık kariyeri, kamusal hizmetteki başarıları ve mesleki deneyimi, onu Üsküdar'ın yeni dönemine yönlendiren önemli bir figür haline getiriyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK