15 Temmuz Pazartesi Ulaşım Bedava Mı? 15 Temmuz Otobüs, Metro, Marmaray, Metrobüs, Vapur Ücretsiz Mi? 15 Temmuz Pazartesi Ulaşım Bedava Mı? 15 Temmuz Otobüs, Metro, Marmaray, Metrobüs, Vapur Ücretsiz Mi?
Buket Aydın Sosyal Medyanın Gündeminde
Canlı Yayında Gergin Anlar
Gazeteci Buket Aydın, Haberet.com Genel Yayın Yönetmeni olarak katıldığı canlı yayında Şaban Sevinç ile yaşadığı tartışma sonrası sosyal medyanın en çok konuşulan ismi oldu. Tartışmanın ardından Buket Aydın yayını terk etti. Peki, Buket Aydın kimdir, nereli ve kaç yaşında?
Buket Aydın Kimdir?
Kariyer ve Eğitim Buket Aydın, 1985 yılında Bursa’da doğdu. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldıktan sonra kariyerine özel bir radyoda spiker olarak başladı. Daha sonra Kanaltürk, TRT Türk ve NTV gibi kanallarda çalıştı. Gece Bülteni Kuşağı’nı sunan Aydın, Kanal D Ana Haber Bülteni’nde de görev yaptı. Şu anda Haberet.com Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmaktadır.
Kredi Kartı Tartışması
Canlı Yayında Tartışma Canlı yayında Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç ile tartışan Buket Aydın, Sevinç’in “Parayla pek çok şeyi satın alabilirsin, pahalı saat alabilirsin ama CHP delegesi satın alamazsın, kredi kartıyla saat almaya benzemiyor bu” demesi üzerine, “Ben kredi kartıyla saat almadım” şeklinde karşılık verdi. Sevinç’in “Sana demiyorum” yanıtı üzerine Aydın, “Kime diyorsun? Twitter’da sürekli kredi kartı üzerinden, saat üzerinden gündem yapılmaya çalışılan benim. Sana kim yazıyor 50 saattir o mesajları Şaban Sevinç? Seni kim böyle yönlendiriyor? Şov yapma. Haddini bil. Bu adam çok saygısız ve terbiyesiz bir insan, ben bu yayını terk ediyorum. Ben bu kadar rezil, seviyesiz bir kişiyle yayına devam etmem” diyerek yayını terk etti. Bu olay, ekran başındaki izleyiciler tarafından merak konusu oldu.
Buket Aydın’ın Saat Tartışması
Geçmişteki Saat Tartışması Buket Aydın, haber sunuculuğu yaptığı dönemde saatiyle gündeme gelmişti. Saatinin 2,5 milyon dolar değerinde olduğu iddia edilen Aydın, bu tartışmanın canlı yayında tekrar gündeme gelmesi üzerine tepki gösterdi.
Buket Aydın’ın Özgeçmişi
Eğitim ve Kariyer Yolculuğu Bursa’da doğup büyüyen Buket Aydın, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde aldığı eğitimin ardından medya sektörüne adım attı. Kanaltürk, TRT Türk ve NTV gibi önemli kanallarda çalışarak kariyerinde hızla ilerledi. Kanal D Ana Haber Bülteni sunuculuğu görevinden sonra, Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak da çalıştı. Şu anda Haberet.com’da Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktadır.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK