İlknur Kovaç Bayraktar'ın Hayatı ve Kariyeri

Erken Yaşlarda Siyasi Arenada Aktif

İlknur Kovaç Bayraktar, 1979 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiş bir isimdir. Makedonya kökenli bir ailenin çocuğu olarak büyüyen Kovaç, eğitim hayatına Bayrampaşa'da başlamıştır. İlköğrenimini Bayrampaşa Ahmet Haşim İlköğretim Okulu'nda tamamlamış, orta ve lise eğitimini ise Bayrampaşa Rıfat Canayakın Okulu'nda almıştır.

Hukuk Alanındaki Başarıları

Maltepe Üniversitesi Hukuk Bölümü'nden mezun olan Kovaç, akademik kariyerine Marmara Üniversitesi'nde Uygulamalı Ticaret Hukuku üzerine yüksek lisans yaparak devam etmiştir. Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi'nde Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Hukuku Eğitimi almıştır. Avukatlık mesleğine adım atan Kovaç, Bayraktar Hukuk Grubu'nun kurucu avukatı olmuştur.

Siyasi Geçmişi

İlknur Kovaç Bayraktar, 2014 yerel seçimleriyle birlikte AK Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilatı'nda aktif olarak görev almaya başlamıştır. 2014-2019 yılları arasında AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı'nda Seçim İşleri, Yerel Yönetimler ve İnsan Hakları Birim Başkanlıkları görevlerini üstlenmiştir.

Eğitim ve Dil Bilgisi

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde ikinci üniversite eğitimine devam eden Kovaç, Arnavutça, Fransızca ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Kara Ağaç Destanı 1. Bölüm Full İzle Karaağaç Destanı İlk Bölüm İzle Kara Ağaç Destanı 1. Bölüm Full İzle Karaağaç Destanı İlk Bölüm İzle

Adaylık ve Aile Hayatı

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İlknur Kovaç Bayraktar, evli ve iki çocuk annesidir. Bayrampaşa'ya duyduğu bağlılık ve siyasi deneyimiyle dikkat çeken Kovaç, yerel seçimlerde kentine hizmet etmeye adaylığını koymuştur.

İlknur Kovaç Bayraktar'ın Vizyonu

İlknur Kovaç Bayraktar, Bayrampaşa'ya daha yaşanabilir bir şehir sunma vizyonuyla hareket etmektedir. Akademik birikimi, hukuki deneyimi ve siyasi geçmişiyle bezenmiş bir isim olarak, ilçenin gelişimine ve kalkınmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK