8. Yeni Yargı Paketi çıktı mı? Yargı Paketi'nde mahkumlara af var mı? 8. Yargı Paketi içeriği! 8. Yeni Yargı Paketi çıktı mı? Yargı Paketi'nde mahkumlara af var mı? 8. Yargı Paketi içeriği!

Mustafa Naim Yağcı'nın Hayatı ve Kariyeri

Erken Dönem ve Eğitim

Mustafa Naim Yağcı, 3 Kasım 1975 tarihinde Rize Çayeli Aşıklar Köyü'nde dünyaya geldi. İlköğrenimini köyünde tamamladıktan sonra, Rize/Akarsu Köyü Kur'an Kursu'nda 1987-1989 yılları arasında hafızlık eğitimini tamamladı. Ortaokulu Çayeli İmam Hatip, liseyi Kadıköy İmam Hatip Lisesi'nde okuyarak 1995 yılında mezun oldu.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydını yaptıran Yağcı, 2000 yılında hukuk eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Mesleki ve Siyasi Kariyeri

Yağcı, 2004 yılında Ataşehir'de kendi ofisini kurarak serbest avukatlık yapmaya başladı. Siyasi arenaya girişi ise 2013-2018 yılları arasında AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı görevini üstlenmesiyle oldu. Bu dönemde ilçe başkanlığı görevini başarıyla sürdürdü.

Meclis Üyeliği ve Görevleri

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde meclis üyeliğine seçilen Mustafa Naim Yağcı, Ataşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti Grup Başkan Vekili ve Hukuk Komisyonu üyesi olarak görev aldı. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Hukuk Komisyonu üyeliğine devam etmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernek Görevleri

Yağcı, sadece siyasetle değil, sivil toplum kuruluşları ve derneklerde de aktif görevler üstlenmiştir. Bu kapsamda Ataşehir Site Spor Kulübü yöneticiliği, Türkcan (Türkçemizi Canlandırma) Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve çeşitli derneklerdeki aktif görevleri dikkat çekmektedir.

Halihazırdaki Görevleri

Halen KAİM Vakfı kurucu mütevelli ve yönetim kurulu üyeliği, RİDEVA Vakfı kurucu mütevelli ve denetim kurulu başkanlığı ile Ataşehir Mimar Sinan Camii Dernek Başkanlığı gibi önemli görevleri sürdürmektedir. Ayrıca Kadıköy İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği (KİHL Mezder) başkan yardımcılığı görevinde bulunmaktadır.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK