Hava Koşulları Okulları Etkiledi: Yarın Tatil Mi?

Olumsuz hava koşulları, bazı illerde bugün okulların tatil edilmesine neden oldu. Gözler şimdi yarın alınacak kararlara çevrildi. 18 Ocak'ta kar tatili olacak mı? İşte detaylar:

Hafta sonu sinema filmleri 23 Şubat 2024 Hafta sonu vizyona girecek filmler Neler? Hafta sonu sinema filmleri 23 Şubat 2024 Hafta sonu vizyona girecek filmler Neler?

Yarın Okullar Tatil mi?

Meteorolojik Değerlendirme: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin doğusu ile zamanla güney kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu durum, bazı illerde okulların tatil edilmesine neden olmuş durumda.

Yarın Okulların Durumu

Gözler şimdi yarınla ilgili alınacak kararlara çevrildi. 18 Ocak'ta okullar tatil olacak mı, kar tatili uygulanacak mı? Öğrenciler ve veliler, bu soruların yanıtlarını araştırıyor.

Meteoroloji Uyarısı: Meteoroloji Genel Müdürlüğü, özellikle Şırnak'ın doğusu ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı beklediğini ve ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

Yağışların etkisiyle alınacak kararlar doğrultusunda, yarın okulların tatil olup olmayacağı belirlenecek. Veliler ve öğrenciler, yerel otoritelerden yapılacak açıklamaları takip etmeye devam ediyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK