İyi Parti Safranbolu belediye başkan adayı  Hakan Peker Kimdir? Nerelidir, Kaç yaşında? İyi Parti Safranbolu belediye başkan adayı Hakan Peker Kimdir? Nerelidir, Kaç yaşında?
İstanbul ilçe belediye başkan adayları netleşiyor! AK Parti, Sancaktepe Belediye Başkan adayını açıkladı. İşte Şeyma Döğücü'nün hayatı ve siyasi kariyeri...

Kişisel Hayatı: Çorum'un Yetiştirdiği Hukukçu Şeyma Döğücü
Şeyma Döğücü, 1965 yılında Çorum'da dünyaya geldi. Çorum İmam Hatip Lisesi'ni tamamladıktan sonra, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Hukuk alanında serbest avukatlık yaparak İstanbul Barosuna bağlı olarak hizmet vermektedir. Sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak yer alarak, Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi önemli kuruluşlarda yönetim kurulu üyelikleri ve insan hakları alanında gönüllü çalışmalarda bulundu.

Siyasi Hayatı: AK Parti'nin Kadın Kollarında ve Sancaktepe'de Hizmet
Şeyma Döğücü, 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak siyasi hayata atıldı. İl Kadın Kolları'nda çeşitli birimlerde görev alarak siyasetteki yerini sağlamlaştırdı. 2009 Yerel Seçimleri'nde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Döğücü, 2013-2014 yıllarında Türkiye'nin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

AK Parti İl Kongresi ve Yönetim Kurulu Üyeliği
AK Parti'nin İstanbul İl Kongresi'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Şeyma Döğücü, Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı. Ayrıca, İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanlığı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanlığı, Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı ve Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanlığı gibi çeşitli kademelerde görevler üstlendi.

Adaylık ve Aile Hayatı
Şeyma Döğücü, AK Parti'nin Sancaktepe Belediye Başkan adayı olarak belirlendi. Evli ve üç çocuk annesi olan Döğücü, adaylık sürecinde ve sonrasında ilgi odağı olmuş, sosyal medyada gündemde yer bulmuştur.

Şeyma Döğücü, siyasi ve hukuki birikimiyle Sancaktepe'de belediye başkanlığına aday olarak, siyasi arenada önemli bir role soyunmuştur.
Editör: Editör Melek