Başkan Görgel, İlçe Belediye Başkanlarıyla Bir Araya Geldi Başkan Görgel, İlçe Belediye Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Nursen Yavaş Kimdir?

Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte eşi Nursen Yavaş'ın hayatı merak konusu oldu. Nursen Yavaş, Türk siyasetçisi Mansur Yavaş'ın eşi olarak bilinir ve özellikle seçim dönemlerinde eşine destek olmak amacıyla seçim sahalarında aktif rol almaktadır. Yavaş, 1986 yılından beri Mansur Yavaş ile mutlu bir evlilik yaşamaktadır ve bu birliktelikten Armağan ve Çağlayan adlarında iki çocuğa sahiptir. Siyasi etkinliklerde eşine destek veren Nursen Yavaş, özellikle 2023 Genel Seçimlerinde gösterdiği destekle tanınmaktadır.

Mansur Yavaş'ın eşi kaç yaşında? Mansur Yavaş'ın eşi ne iş yapıyor? - Yeni  Bakış - Son Dakika HaberleriYaş ve Meslek

Nursen Yavaş'ın doğum tarihi ve yaşına dair net bilgi bulunmamakla birlikte, tahmini olarak 50'li yaşlarında olduğu düşünülmektedir. Ev hanımı olan Nursen Yavaş'ın resmi bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Mesleği ev hanımlığı olarak bilinir ve özellikle İzmir bölgesinde Cumhuriyet Halk Partisi başkanlarının eşlerinin katıldığı sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak kadın hakları konusunda farkındalık oluşturmuştur.

Aktif Rol ve Katkıları

Ankara doğumlu olduğu tahmin edilen Nursen Yavaş, zaman zaman siyaset arenasında yer alarak eşi Mansur Yavaş'a destek olmaktadır. Kadın cinayetlerinin engellenmesi gibi önemli konularda çalışmalar yürütmüş ve bu alandaki sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol almıştır.

Nursen Yavaş, Türk siyasetinde eşiyle birlikte aktif bir rol oynamakta ve özellikle kadın hakları konusunda önemli katkılarda bulunmaktadır. Bu haberde, Nursen Yavaş'ın yaşamı ve siyasi katkıları hakkında detaylı bilgiler sunulmuştur.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK