İstanbul'da Kurban Kesim ve Satış Yerleri 2024: Avrupa ve Anadolu Yakası Kurban Pazarları

2024 yılı için İstanbul'daki kurban kesim ve satış yerleri, hem Avrupa hem de Anadolu Yakası'ndaki çeşitli ilçelerde hizmet verecek şekilde belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından açıklanan kurban pazarı ve kesim alanları, vatandaşların Kurban Bayramı öncesinde merakla beklediği bilgiler arasında. Peki, İstanbul'da kurban pazarları nereye kurulacak?

Kenan Yıldız kimdir? Kenan Yıldız kaç yaşında ve nereli? Kenan Yıldız'ın hayatı ve biyografisi! Kenan Yıldız kimdir? Kenan Yıldız kaç yaşında ve nereli? Kenan Yıldız'ın hayatı ve biyografisi!

İstanbul'da Kurban Pazarları Hangi İlçelere Kurulacak?

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, şehir genelinde 423 noktada kurban satışı yapılacağını duyurdu. Kurban kesim ve satış yerleri, hem Avrupa hem de Anadolu Yakası'nda belirli ilçelerde kurulacak. Kurban kesecek olan vatandaşlar için bu noktalar büyük önem taşıyor. İstanbul'da kurbanlık hayvan nereden alınır ve kesim işlemleri için hangi alanlar kullanılır? İşte detaylar:

Avrupa Yakası'nda Kurban Pazarları

Avrupa Yakası'nda kurban pazarları, geniş bir yelpazede hizmet verecek. Kurban satışı ve kesim işlemlerinin yapılacağı bu alanlar, vatandaşların kolay ulaşabileceği noktalarda konumlandırılmıştır. Kurban Bayramı boyunca İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından belirlenen noktalarda kurban satışı gerçekleştirilecektir.

Anadolu Yakası'nda Kurban Pazarları

Anadolu Yakası'nda da benzer şekilde kurban satış ve kesim alanları oluşturulmuştur. Vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde kurban kesim ibadetlerini yerine getirebilmeleri için bu alanlarda gerekli tüm düzenlemeler yapılmıştır. Kurban kesim noktaları, ilçelere göre farklılık gösterecek şekilde planlanmıştır.

İstanbul'da kurban pazarları nereye kurulacak?

2024 yılı için İl/İlçe Kurban Hizmetleri komisyonlarınca izin verilen geçici kurban satış ve kesim yerlerinin tam listesi, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yayınlanmıştır. Bu listeye erişmek için ilgili kurumların web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul'da kurban kesim ve satış yerleri ile ilgili tüm detaylar, hem vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hem de sağlık ve güvenlik önlemleri gözetilerek planlanmıştır. İstanbul'da kurban pazarı ve kesim yerleri hakkında güncel bilgilere ulaşmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün resmi duyurularını takip edebilirsiniz.

İstanbul Kurban Kesim Ve Satış Yerleri 2024 Kurban Pazarı Hangi Ilçelere Kuruluyor1İstanbul Kurban Kesim Ve Satış Yerleri 2024 Kurban Pazarı Hangi Ilçelere Kuruluyor2İstanbul Kurban Kesim Ve Satış Yerleri 2024 Kurban Pazarı Hangi Ilçelere Kuruluyor3

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK