26 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? 26 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak?
Aydın'ın Çine ilçesinde 1965 yılında dünyaya gelen Mustafa Savaş, kariyerine başladığı Halk Bankası'nda uzun ve başarılı bir süreç geçirmiştir. İzmir Atatürk Lisesi mezunu olan Savaş, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamlamıştır.
Mezuniyetinin ardından müfettiş yardımcılığı göreviyle Halk Bankası'nda çalışmaya başlayan Savaş, kısa sürede gösterdiği başarılarla farklı kademelerde görev almıştır. 2001 Türkiye ekonomik krizi sonrasında Halk Bankası'nın yeniden yapılanması aşamasında genel müdür yardımcılığı görevine getirilen Savaş, bankanın sigorta şirketi yönetim kurulu başkanlığı görevini de üstlenmiştir.
Kariyerindeki çeşitli aşamalarda görev almış olan Mustafa Savaş, 2002-2014 yılları arasında Risk Yönetimi ve İç Kontrol Genel Müdür Yardımcılığı, Risk Takip ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcılığı, Bireysel Krediler Genel Müdür Yardımcılığı, Mevduat ve Nakit Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı, Finansal Yönetim ve Planlama Genel Müdür Yardımcılığı gibi kilit pozisyonlarda görev yapmıştır.
Mustafa Savaş, bu süreçte bankacılık sektöründeki tecrübelerini artırarak, 2014 yılında siyasete ağırlık vermiştir. İngilizce bilen Savaş, evli ve 2 çocuk babasıdır. Türkiye'nin ekonomik dinamiklerine yaptığı katkıları ve siyasi kariyeri ile bilinen Mustafa Savaş'ın, Aydın'ın Çine ilçesinden başlayan hayat hikayesi, siyasi ve profesyonel kariyerindeki önemli dönemleriyle devam etmektedir.
Editör: Editör Melek