Sağlık Bakanlığı'na 8 bin personel alınacak: Kadro ve başvuru tarihleri belli oldu Sağlık Bakanlığı'na 8 bin personel alınacak: Kadro ve başvuru tarihleri belli oldu

Altın Fiyatları Yükselişle Haftaya Başladı

Gram Altın 1.990 Liradan İşlem Görüyor

Altının gram fiyatı, yeni haftaya yükselişle başlamasının etkisiyle 1.990 lira seviyesinden işlem görüyor. Yatırımcılar, altın fiyatlarındaki güncel durumu ve değer kazancını yakından takip ediyor.

Çeyrek Altın 3.330 Liradan, Cumhuriyet Altını 13.570 Liradan Alıcı Buluyor

Aynı dakikalarda çeyrek altın 3.330 liradan, cumhuriyet altını ise 13.570 liradan satılıyor. Altın türlerinin fiyatları, piyasalardaki dalgalanmalara ve ons fiyatındaki değişikliklere bağlı olarak şekilleniyor.

Euro ve Sterlin Fiyatları

Cuma günü altının ons fiyatındaki artışın etkisiyle değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,27'lik bir yükselişle 1.980 lira seviyesinden tamamladı. Yeni haftaya da değer kazancıyla başlayan altının gram fiyatı, saat 10.00 itibarıyla yüzde 0,4 artışla 1.990 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 3.330 liradan, cumhuriyet altını 13.570 liradan satılıyor.

Altının Ons Fiyatı

Altının ons fiyatı, yükseliş eğilimini üst üste üçüncü işlem gününe taşıyarak yüzde 0,3 artışla 2.055 dolardan alıcı buluyor. Uluslararası piyasalardaki gelişmeler, altın fiyatlarını etkileyen önemli faktörler arasında yer alıyor. Yatırımcılar, altın ons fiyatındaki değişiklikleri ve küresel ekonomik durumu dikkatle takip ediyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK