AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun

Hüseyin Coşkun'un Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Erken Dönem ve Eğitim

Hüseyin Coşkun, aslen Sivas Koyulhisarlı, 1979 yılında Sarıyer'de doğdu. Eğitim hayatına Sarıyer'de başlayan Coşkun, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Aile şirketinde tekstil alanında yöneticilik yapmaktadır.

Prens dizisi  2. sezon  ne zaman başlayacak?  Prens 2. sezon konusu nedir? Prens dizisi 2. sezon ne zaman başlayacak? Prens 2. sezon konusu nedir?

Siyasi Kariyer

2003 yılında AK Parti Sarıyer ilçe yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatına başlayan Coşkun, 2009-2012 yılları arasında AK Parti Sarıyer ilçe başkan yardımcılığı görevini üstlendi. 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği'ne seçilen Coşkun, 2014 yılındaki yerel seçimlerde ise İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) ve Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği'ne seçildi.

Siyasi kariyerinde önemli görevler üstlenen Coşkun, İBB Çevre ve Enerji Komisyonu üyeliği ile Sarıyer Belediyesi İmar Komisyonu üyeliğini başarıyla sürdürmektedir. Ayrıca, birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiş, Sarıyer Kızılayı yönetim kurulu üyesi olup, genel merkez delegesi olarak görev yapmaktadır.

Özel Hayatı

İngilizce bilen Hüseyin Coşkun, evli ve üç çocuk babasıdır. 2019 seçimleri ile birlikte Sarıyer ve İBB Meclis Üyeliği görevlerine devam etmektedir. Coşkun, Sarıyer için daha fazla hizmet sunmak amacıyla AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere hazırlanmaktadır.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK