AK Parti'nin Nevşehir Belediye Başkan Adayı: Mehmet Savran

Mehmet Savran Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Görevlerde Bulundu?

31 Mart 2024 belediye seçimleri öncesinde, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Savran, Nevşehirli seçmenler tarafından büyük bir ilgiyle araştırılmaya başlandı. İşte, Mehmet Savran'ın hayatı ve kariyeri:

TV yayın akışı 24 Şubat Bu akşam televizyonda neler var? Bugün hangi diziler var? Bugün kanallarda ne var? TV yayın akışı 24 Şubat Bu akşam televizyonda neler var? Bugün hangi diziler var? Bugün kanallarda ne var?

Doğum ve Eğitim:

Mehmet Savran, 1974 yılında Nevşehir'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Nevşehir'de tamamladıktan sonra, tıp eğitimi almak üzere Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

Hekimlik Kariyeri:

1992 yılında başladığı lisans eğitimini 1998 yılında tamamlayan Savran, Kırşehir ve Kastamonu'da hekim olarak görev yaptı. İhtisasını 2004-2010 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Ardından, 2010 yılında Nevşehir Dr. İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görevine başladı.

Siyasi Kariyer:

Kamu ve özel sektördeki hekimlik görevini 2021 yılı Şubat ayına kadar sürdüren Savran, 2018 yılında AK Parti Nevşehir İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak atanmıştır. 2019 yerel seçimlerinde İl Belediye Meclis Üyeliği'ne seçilen Savran, 2021 Şubat ayında Nevşehir Belediye Başkanı olarak göreve başlamıştır.

Aile ve Dil Bilgisi:

Evli ve bir çocuk babası olan Op. Dr. Mehmet Savran, aynı zamanda İngilizce dilinde de yetkinlik göstermektedir.

Nevşehir için yeni projeler ve hizmetlerle dolu bir dönem vaat eden Mehmet Savran'ın seçim süreci, bölge halkı tarafından dikkatle takip ediliyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK