TV yayın akışı 13 Temmuz Bugün kanallarda ne var? TV8, Kanal D, Star TV, NOW, ATV, TRT 1 yayın akışı TV yayın akışı 13 Temmuz Bugün kanallarda ne var? TV8, Kanal D, Star TV, NOW, ATV, TRT 1 yayın akışı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü İçin Geri Sayım Başladı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yaklaşırken, bu özel günün resmi tatil olup olmadığına ilişkin araştırmalar hız kazandı. 2016 yılında gerçekleşen hain darbe girişiminin anıldığı bu anlamlı gün, Türkiye'nin dört bir yanında etkinlikler ve anma törenleri ile kutlanacak. Peki, 15 Temmuz 2024 özel sektöre tatil mi, kimlere tatil olacak?
15 Temmuz Resmi Tatil mi?
15 Temmuz 2024, Pazartesi gününe denk geliyor ve bu gün, resmi tatil olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, kamu çalışanları ve özel sektör çalışanları için tatil olacak. 15 Temmuz, hain darbe girişiminin engellendiği ve demokrasi zaferinin kutlandığı bir gün olarak anılacak.
2024 Yılı Kalan Resmi Tatiller
İşte 2024 yılı içinde kalan diğer resmi tatiller:
  • 15 Temmuz Pazartesi: Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  • 30 Ağustos Cuma: Zafer Bayramı
  • 29 Ekim Salı: Cumhuriyet Bayramı
15 Temmuz’da Neler Yapılacak?
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde yurdun dört bir yanında çeşitli etkinlikler ve anma törenleri düzenlenecek. Halk, bu anlamlı günde demokrasi zaferini kutlamak ve şehitleri anmak için meydanlara inecek. Resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen etkinliklerde, darbe girişiminin engellenmesi ve demokrasinin korunması adına verilen mücadele vurgulanacak.
Bu özel gün, Türkiye’nin demokrasiye olan bağlılığını ve milli birlik ruhunu yeniden pekiştirmek için önemli bir fırsat olacak. Tüm Türkiye, 15 Temmuz’da demokrasiyi ve özgürlüğü kutlamak için tek yürek olacak.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK