Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin ardından bölgedeki esnafı ziyaret ederek çarşı merkezindeki çalışmaları yerinde inceledi. Ziyaretler sırasında, deprem sonrası yapılanların yetersiz olduğunu belirten Özdağ, Zafer Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı ile birlikte esnafları ziyaret etti.

Ekran görüntüsü 2024-01-22 172759Deprem Bölgelerinde Yapılan Çalışmalar Eleştirildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, deprem bölgelerindeki ziyaretlerde, yapılanların yeterli olmadığını ifade etti. Kahramanmaraş Kapalı Çarşı esnafını ziyaret eden Özdağ, depremzedelerin 11 aydır yapılanların yetersiz olduğunu düşündüklerini ve şehirlerinin ihmal edildiği kanısında olduklarını belirtti. Ayrıca, gelecek tranvması ve depremin etkileriyle ilgili belirsizliklerin devam ettiğini vurgulayarak, şehrin depreme hazırlanmadığını söyledi.

Ekran görüntüsü 2024-01-22 172635Ümit Özdağ, 2019'da Kahramanmaraş'ta yapılan çalıştay raporunda, bölgede olabilecek büyük bir depremin 11 ili etkileyebileceği uyarısına rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını dile getirdi. Kamu binaları, okullar, hastaneler gibi kritik altyapıların güçlendirilebileceğini ve büyük binalara güçlendirme yapılmasıyla bu depremde ölümlerin kayıpların engellenebileceğini ifade etti. Ayrıca, çalıştay raporundan sonra kent genelinde konteynerlerin kurulması, asker ve polise deprem eğitimi verilmesi, valilik depolarında çadır ve konteyner bulundurulması gibi hazırlıklar yapılabilirdi. Bu önlemlerin alınmaması durumunda, İstanbul'un da benzer bir tehlike ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.

Kahramanmaraş'ta badem ağaçları çiçek açtı Kahramanmaraş'ta badem ağaçları çiçek açtı

Ekran görüntüsü 2024-01-22 173003Yerel Seçimlere İlişkin Açıklamalar

31 Mart yerel seçimleri ile ilgili de konuşan Özdağ, Zafer Partisi'nin Türkiye genelinde her şehirde aday çıkartacağını ve Kahramanmaraş büyükşehir ve ilçelerinde de adaylarının olacağını belirtti. Aday belirleme çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Özdağ, bu hafta içinde adaylarını açıklayacaklarını söyledi.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK