MasterChef Hakan Kanık Kimdir? nereli, kaç yaşında? MasterChef Hakan Kanık Kimdir? nereli, kaç yaşında?
Elazığ'a Yeni Vali Atandı
Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Elazığ'a yeni vali atandı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Elazığ Valiliği görevine Numan Hatipoğlu getirildi. Peki, yeni Elazığ Valisi Numan Hatipoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında?
Doğum ve Eğitim 1969 yılında Ordu'nun Korgan ilçesinde doğan Numan Hatipoğlu, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 1990-1991 öğretim yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde "Yerel Yönetim Yasalarında Yapılan Değişikliklerin Türkiye'nin Demokratikleşmesi Süreci Açısından İncelenmesi" tezi ile tamamladı. Ayrıca, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı'nda doktora eğitimini tamamladı.
Kariyer Yolculuğu
Erken Dönem Görevler 1994 yılında Nevşehir Kaymakam Adayı olarak memuriyet hayatına başlayan Hatipoğlu, 1996 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesinde kaymakam vekilliği yaptı.
Kaymakamlık Görevleri Hatipoğlu, kaymakamlık kursunu tamamladıktan sonra sırasıyla:
  • Gaziantep Yavuzeli (1997-1999)
  • Diyarbakır Çüngüş (1999-2001)
  • Adıyaman Gölbaşı (2001-2004)
  • Düzce Çilimli (2004-2005)
  • Denizli Acıpayam (2005-2009)
  • Kütahya Tavşanlı (2009-2016)
  • Trabzon Ortahisar (2016-2018)
Üst Düzey Görevler Kırklareli Vali Yardımcısı olarak görev yaparken, 26 Aralık 2018 tarihinde Gaziosmanpaşa Kaymakamı olarak atandı. 12 Mayıs 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Tokat Valisi olarak atandı.
Özel Hayatı
Numan Hatipoğlu, rehber öğretmen Ayfer Hatipoğlu ile evlidir ve çiftin Alperen ve İdris Eren adında iki oğlu bulunmaktadır.
Resmi Gazete Atama Kararları
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, Elazığ Valiliği'ne Numan Hatipoğlu atanmıştır. Bu atama ile birlikte Diyarbakır, Malatya, Kocaeli ve Çanakkale valiliklerinde de değişiklikler yapılmıştır. Yeni atamalarla birlikte Elazığ'da Numan Hatipoğlu yeni vali olarak görevine başlamıştır.
Elazığ'a atanan yeni vali Numan Hatipoğlu, tecrübesi ve birikimi ile şehre önemli katkılar sağlaması beklenen bir isimdir. Göreve başlamasıyla birlikte Elazığ'ın gelişimi için çeşitli projeler ve çalışmalar yürüteceği öngörülmektedir.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK