İzmir'den İstanbul'a seyahat eden Türk Hava Yolları (THY) uçağı, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından lazer ışıklı tacize maruz kaldı. Bu tehlikeli olay, uçakta bulunan bir yolcu tarafından cep telefonuyla kaydedildi. 

THY yetkilileri, olayın hemen ardından gerekli güvenlik önlemlerini alarak konuyla ilgili incelemelere başladı. Kimliği belirsiz saldırganların uçağa lazerle müdahale etmeleri, yolcu ve mürettebat güvenliğini tehlikeye atarak ciddi bir durumu ortaya çıkardı.

O anları kaydeden yolcu tarafından paylaşılan video, sosyal medyada geniş bir yankı uyandırdı ve havacılık güvenliği konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik bir dizi tartışmayı beraberinde getirdi.

indir (92)

Kara Ağaç Destanı 2. bölüm izle FULL  TRT 1 Kara Ağaç Destanı Son bölüm İZLE Kara Ağaç Destanı 2. bölüm izle FULL TRT 1 Kara Ağaç Destanı Son bölüm İZLE

Türk Hava Yolları’nın İzmir-İstanbul seferini yapan uçağına, henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından lazer tutuldu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan idari para cezalarına göre, uçuş emniyetini riske atacak şekilde hava araçlarına lazer tutulmasının cezası 91 bin 139 lira.

Editör: PINAR YÜZBAŞIOĞLU