Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin: Yeni Lider Kimdir?

31 Mart Seçimlerinde Sancaktepe'nin Yeni Yöneticisi

Türkiye, 31 Mart yerel seçimlerine odaklandı. Milyonlarca seçmen, ülkenin dört bir yanında sandık başına gitti. İstanbul'un en dinamik ilçelerinden biri olan Sancaktepe'de ise dikkat çeken bir isim öne çıktı: Alper Yeğin. Sancaktepe halkı, yeni belediye başkanını seçti, ve o isim Alper Yeğin oldu.

Alper Yeğin Kimdir, Nerelidir?

Alper Yeğin, 1984 yılında İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde doğdu ve bu ilçede yaşamını sürdürdü. İlköğrenimini Sarıgazi Osmangazi İlkokulu'nda tamamladıktan sonra ortaokulu Yunus Emre Ortaokulu'nda, lise eğitimini ise Mehmetçik Lisesi'nde aldı. Üniversite eğitimini Doğuş Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü'nde tamamlayarak iş hayatına atıldı.

İş Hayatında ve Siyasetteki Yolculuğu

2005 yılında kurduğu YEĞİN İNŞ. TİC. LTD.ŞTİ. ile iş dünyasına adım atan Alper Yeğin, Sancaktepe'nin ticaret ve ekonomi hayatına katkı sağladı. Aynı zamanda Sancaktepe İş Adamları Derneği (SANİAD) üyeliği yaptı ve yerel kalkınma süreçlerine katkı sundu. Siyasi kariyerinde ise 2014-2019 yılları arasında Sancaktepe Belediyesi'nde CHP Meclis Üyesi olarak görev aldı.

CHP grup başkanvekili Murat Emir kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? CHP grup başkanvekili Murat Emir kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Seçim Zaferi ve Gelecek Hedefleri

Alper Yeğin, 31 Mart yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye Başkanı olarak seçilerek yeni bir dönemin kapılarını araladı. %50,83 oy oranıyla zafer elde eden Yeğin, Sancaktepe'nin geleceğini şekillendirmek için halkın güvenini kazandı. Şimdi, yeni göreviyle birlikte ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda ilerlemesini sağlamak için çalışmalarına başladı.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK