Aile Bakanlığı mülakatsız 471 temizlik görevlisi alımı yapacak Aile Bakanlığı mülakatsız 471 temizlik görevlisi alımı yapacak
Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı tarafından sosyal medyada paylaşılan Belediye Başkan Adayları Özgeçmişi serisinde Çumra Belediye Başkan Adayı Servet Şahin'in de özgeçmiş videosu yayınlandı. İşte bu özgeçmiş videosu sosyal medyada gündem oldu.
Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı'nın sosyal medya üzerinden paylaştığı Belediye Başkan Adayları Özgeçmişi serisi kapsamında, Çumra Belediye Başkan Aday Adayı Servet Şahin'in özgeçmiş videosu gündemi meşgul etti. İşte Servet Şahin'in hayatına dair detaylar:
1958 yılında Konya'nın Çumra ilçesinde doğan Servet Şahin, ilk ve orta öğrenimini Çumra'da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Danimarka Teknik Üniversitesi Enerji bölümlerinden mezun olan Şahin, aynı zamanda Akışkanlar Mekaniği ve Akım Makinaları kürsüsünde yüksek lisans eğitimi aldı.
Danimarka Türk İşçileri Federasyonu Genel Başkanlığı görevini üstlenen Şahin, "Yeni Nesil Rüzgar Türbinleri" üzerine doktorasını tamamladı. Ayrıca, Dünya Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk Kardeşlik ve İş birliği Kurultayı'nda daimi delegelik ve Büyük Türk Kurultayı Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanlığı gibi görevlerde bulundu.
Enerji, tarım ve çevre konularında uzman olan Servet Şahin, iyi derecede İngilizce, Danca, Fransızca, İsveççe ve Norveççe bilmektedir. Evli ve üç çocuk babası olan Şahin, Saadet Partisi'nin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde Çumra Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştur.
İşte o çok merak edilen Servet Şahin kim?
1958’de Konya’nın Çumra ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çumra’da, ortaöğrenimini ise Çanakkale’de tamamladı.
Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Danimarka Teknik Üniversitesi Enerji bölümlerinden mezun oldu. Akışkanlar Mekaniği ve Akım Makinaları kürsüsünde yüksek lisans yaptı.
Kopenhag İktisadi Ticari İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. “Yeni Nesil Rüzgar Türbinleri“ üzerine doktora yaptı. Danimarka Türk İşçileri Federasyonu Genel Başkanlığı yaptı.
Dünya Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk Kardeşlik ve İş birliği Kurultayında daimi delegelik yaptı. Büyük Türk Kurultayı Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanlığı yaptı. Enerji, tarım ve çevre uzmanıdır.
İyi derecede İngilizce, Danca, Fransızca, İsveççe ve Norveççe bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. Saadet Partisi’nin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi Çumra Belediye Başkan adayıdır.
Editör: Editör Melek