Okullar nerelerde, hangi ilçelerde tatil? Tekirdağ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Öğrenci ve öğretmenler tarafından okullar nerelerde, hangi ilçelerde tatil oldu merak edildi. Peki Okullar Tekirdağ'ın hangi ilçelerinde tatil edildi? İşte detaylar...

Tekirdağ'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, bazı ilçelerde eğitime ara verildi. İşte detaylar:

Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız

Hangi İlçelerde Tatil Edildi?

Meteoroloji raporlarına göre olumsuz hava koşulları beklendiği için, Tekirdağ'ın bazı ilçelerinde okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, tatil edilen ilçeler şunlar:

  1. Süleymanpaşa: 9 Ocak Salı günü temel eğitim ve ortaöğretim okullarında taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için öğleden sonra tatil edilmiştir.

  2. Şarköy: 9 Ocak Salı günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için öğleden sonra tatil edilmiştir.

  3. Malkara: 9 Ocak Salı günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için öğleden sonra ve 10 Ocak Çarşamba günü tüm temel eğitim ve ortaöğretim okullarında 1 gün süreyle tatil edilmiştir.

  4. Muratlı: 9 Ocak Salı günü öğleden sonra ve 10 Ocak Çarşamba günü tüm temel eğitim ve ortaöğretim okullarında 1 gün süreyle tatil edilmiştir.

Açıklama Metni:

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Meteoroloji raporlarına göre yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle Süleymanpaşa ve Şarköy ilçelerimizde 9 Ocak Salı günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz için öğleden sonra, Malkara ilçemizde 9 Ocak Salı günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz için öğleden sonra ve 10 Ocak Çarşamba günü resmi ve özel tüm temel eğitim ve ortaöğretim okullarımızda 1 gün süreyle, Muratlı ilçemizde resmi ve özel tüm temel eğitim ve ortaöğretim okullarımızda 9 Ocak Salı günü öğleden sonra ve 10 Ocak 2024 Çarşamba günü 1 gün süre ile tatil edilmiştir."

OKULLAR NERELERDE, HANGİ İLÇELERDE TATİL?
Tekirdağ'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; meteoroloji raporlarına göre, yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde bugün öğleden sonra bazı ilçelerde de bugün ve yarın eğitime ara verildiği belirtildi.
Tekirdağ'da tatil kararı alınan ilçeler Süleymanpaşa, Şarköy, Malkara ve Muratlı ilçeleri oldu.
Açıklamada şöyle denildi: "Süleymanpaşa ve Şarköy ilçelerimizde 9 Ocak Salı günü temel eğitim ve ortaöğretim okullarında taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz için eğitim öğretime öğleden sonra, Malkara ilçemizde 9 Ocak Salı günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz için eğitim-öğretime öğleden sonra ve 10 Ocak Çarşamba günü resmi ve özel tüm temel eğitim ve ortaöğretim okullarımızda 1 gün süreyle, Muratlı ilçemizde resmi ve özel tüm temel eğitim ve ortaöğretim okullarımızda 9 Ocak Salı günü öğleden sonra ve 10 Ocak 2024 Çarşamba günü 1 gün süre ile tatil edilmiştir."
Editör: Editör Melek