"Hikâyemiz Şarkılarda Yazılı" vurgusuyla hazırlanan konserin her iki koronun birlikte icra ettiği ve Giresun Musiki Cemiyeti şefi Muammer Usta’nın yönettiği birinci bölümünde hicaz eserlerden oluşan  bir fasıl ve Giresun Musiki Cemiyeti'nin birbirinden değerli solistlerinin seslendirdiği çok güzel eserlere yer verildi.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 09.55.06 İkinci bölümde Zekâi Bilgen Musiki ve Kültür Derneği şef Zekâi Bilgen yönetiminde birbirinden değerli seslerin güzel yorumlarıyla sahneyi ve gönülleri fethettiler. Konserin sonunda depremle ilgili bir slayt-sunumla Kahramanmaraş'ın 6 Şubat ve sonrasında yaşadıkları anlatıldı ve Zekâi Bilgen Musiki ve Kültür Derneği'nin depremde kaybettiği arkadaşlarından bahsedildi. Konser kayıplar anısına okunan ve tüm salonu göz yaşlarına boğan" Sevdim seni mâ'buduma" ilahisi ve arada okunan Bülbül Kasidesi ile son buldu.

Kahramanmaraş'ta Türk Halk Müziği Ziyafeti Kahramanmaraş'ta Türk Halk Müziği Ziyafeti

         Whatsapp Image 2024 06 08 At 09.55.39   Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Belediye Başkanı Fuat Köse, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma  Komutanı Kıdemli Albay Özgür Özer, her iki musiki derneğinin üyesi olduğu ve yönetiminde yer aldığı Türk Musikisi Federasyonu ( TÜMFED) Başkanı Hasan Kaya, Kurucu Başkan Gürşen Sevinç ve eşi,TÜMFED Başkan Yardımcısı Yard.Doç.Dr.Halil Altınköprü, TÜMFED yönetim kurulu üyesi Oğuz Karlı'nın katıldığı ve dinleyicilerin dakikalarca ayakta alkışladığı gecede Kahramanmaraş'tan Giresun'a çok kıymetli bir dostluk köprüsü kuruldu. Zekâi Bilgen Musiki ve Kültür Derneği'nin otuz üç kişi ile katıldığı Giresun ziyareti sırasında Giresun Valisi ,Belediye Başkanı, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Güven Özdem, Üniversite Genel Sekreteri Emre Özyürek, Giresun Musiki Cemiyeti şefi MUAMMER USTA ve Cemiyet Başkanı SEHER ATAÜN dernek üyelerini, dolayısıyla Kahramanmaraş'ı GİRESUN' da en güzel şekilde ağırladılar.

   Konser sonrası. Zekâi Bilgen duygularını şöyle ifade etti:" Giresun insanının konukseverliği, cana yakınlığı, acımıza göz yaşlarıyla ortak oluşları içimizi ısıttı. Çok güzel anılar ve duygularla Karadeniz'in bu güzel kentinden, bu güzel insanlarından ayrılıyoruz. Giresun Musiki Cemiyeti şefi Sayın Muammer USTA hocama çok değerli korist ve solistlerine, sazendelerine, Seher ATAÜN hanımefendi başkanıma, kanunu ve uduyla İzmir'den gelerek bizi yalnız bırakmayan değerli hocalarım Sayın Halil ALTINKÖPRÜ ve Sayın Oğuz Karlı’ya çok teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikler şehrimizin tanıtılması açısından çok yararlı. Bizler dernek olarak Kahramanmaraş'ımızı İskenderun'da, Datça’da, Giresun’da lâyıkıyla temsil etmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bütün koro-dernek arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Konserin Kahramanmaraş bölümünü şehrimize yakışır şekilde yapmak dileğiyle, çok güzel duygularla ayrıldığımız güzel Giresun’a selâm olsun."

Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER