Büyükşehir Yağışlara Karşı Teyakkuz Halinde! Büyükşehir Yağışlara Karşı Teyakkuz Halinde!
Operasyonun Detayları
Gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında suçlardan arama kararı bulunan 92 kişi, uyuşturucu ticareti yapan 6 şahıs ve ikamet ile işyerlerinde hırsızlık olaylarına karışan 31 kişinin olduğu toplam 129 kişi güvenlik güçleri tarafından yakalanarak adli makamlara sevk edildi. Bu operasyonlar sonucunda 52 kişi tutuklandı.
Ele Geçirilen Maddeler
Operasyonlar sırasında dikkat çekici miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Toplamda 179,22 gram metamfetamin, 4290 adet sentetik ecza ve 11 adet ruhsatsız tabanca güvenlik güçleri tarafından ele geçirildi. Ayrıca, trafik ekipleri tarafından trafik güvenliğini olumsuz etkileyen ve gürültü kirliliğine neden olan 46 araca yüksek sesle müzik dinlemekten ve 14 araca abartılı egzozdan dolayı işlem yapıldı.
Emniyet Müdürlüğü'nden Açıklama
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, genel güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmaların kararlılıkla devam edeceği vurgulandı. Suç ve suçlularla mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonların, Kahramanmaraş halkının güvenliği için artarak devam edeceği belirtildi.
kahramanmaras-emniyeti-harekete-geciyor-129-supheli-gozaltinda.jpg