Ekran görüntüsü 2024-01-27 090446Ege Denizi'nde, Kuşadası Körfezi merkezli Richter ölçeğine göre 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, İzmir ve Manisa'da hissedilirken, kısa süreli paniğe neden oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi, depremin merkez üssünü Ege Denizi'nde Kuşadası Körfezi olarak belirledi. Sarsıntı, saat 08.19'da gerçekleşti. İzmir'in Menderes ilçesinin 5,42 kilometre açığında, 8,51 kilometre derinliğinde olan deprem, bölgede hissedildi.

Son dakika: İzmirde 5.1 büyüklüğünde depremEkipler Saha Çalışmalarına Başladı

Depremle ilgili olarak ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, bölgede ekipler saha çalışmalarına başladı. İzmir Valisi Süleyman Elban, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Kuşadası Körfezi - Menderes merkezli olarak 08.19 itibarıyla meydana gelen 5.1 şiddetindeki deprem ile ilgili valiliğimize bildirilen bir olumsuzluk yoktur. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" mesajını paylaştı.

Rıza Morova kimdir? Rıza Morova kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Rıza Morova kimdir? Rıza Morova kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Depremde herhangi bir olumsuz durum yaşanmamasının ardından bölgede normalleşme süreci başladı. İzmir Valiliği, vatandaşlara herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ve normal hayata dönüş sürecinin başladığını duyurdu.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK