Kandil Günü İlişkiye Girilir Mi? Berat Kandilde İlişki Günah Mı? Kandil gecesi cinsel ilişki haram mı?  Diyanet Kandil Günü İlişkiye Girilir Mi? Berat Kandilde İlişki Günah Mı? Kandil gecesi cinsel ilişki haram mı? Diyanet
Merkez Bankası'nda Görevden Alınan Büşra Bozkurt'tan Çarpıcı İddialar!
Merkez Bankası'nda protokol görevlisi olarak çalışan Büşra Bozkurt, görevden alınmasıyla ilgili CİMER'e başvuruda bulundu. Bozkurt'un iddiaları arasında, üst düzey yetkililerin keyfi uygulamaları ve tehditler yer alıyor.
Olayın Geçmişi
Merkez Bankası'nda 4 yıldır protokol görevlisi olarak çalışan Büşra Bozkurt, CİMER'e verdiği dilekçede yaşadığı olayları detaylı bir şekilde paylaştı. İddialara göre, Erol Erkan'ın kızı Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan, Bozkurt'a Başkanlık katında hizmet vermeye başlamasını istedi. Ancak Bozkurt'un ailesi ve özel durumu göz önüne alındığında, bu talep karşısında çekincelerini dile getirdi.
İddialar ve Tehditler
Bozkurt'un dilekçesinde yer alan ifadelere göre, Erol Erkan tarafından yapılan tehditler oldukça dikkat çekici. Bozkurt, çocuğunu okuldan almak zorunda olduğunu ve evli bir kadın olduğunu belirttiğinde, Erol Erkan'ın yüksek sesle "Bunu söyleyen elemana çalışmıyor gözüyle bakarım. Tüm düzenimiz bozuldu. Seni çalıştığın yerde oturtturmayacağım" şeklinde tehditler savurduğunu ifade etti.
Görevden Alma ve Talimat
Tehditlerin ardından Bozkurt'a çıkış talimatı verildiği, ancak bu talimatın Erol Erkan tarafından geldiği belirtiliyor. Destek hizmetleri müdürüyle yaptığı görüşmede, "Talimat babadan geldi. Yapabileceğimiz bir şey yok maalesef" yanıtını aldığını belirtiyor.
Erol Erkan'ın İddiaları
Ayrıca, Erol Erkan'ın Başkan Erkan ABD'deyken bile makam aracıyla bankaya gidip teftiş yaptığı iddiaları da ortaya atıldı.
Kaynak: Sözcü gazetesi ve Büşra Bozkurt'un CİMER dilekçesi.
NE OLMUŞTU?
Merkez Bankası başkanlık katında 4 yıldır protokol görevlisi olarak çalıştığını belirten Büşra Bozkurt’un  CİMER’e verdiği dilekçede yer alan ifadeler — 
"Hafize Gaye Erkan Hanım’ın babası Erol Bey ‘Başkanın odasına güvenilir ve sabit insanların giriş çıkış yapmalarını istiyorum. Siz de güvendiğimiz bir çalışansınız’ dedi. 
Sonra İnsan Kaynakları’nı arayarak benim artık kendilerine hizmet vereceğimi söyledi. 
Erol Bey’e, ‘Benim okula giden 7 yaşında bir çocuğum var. Onu her gün okuldan almak zorundayım. Evli bir kadınım bu saatlere kadar çalışmak bana zor gelebilir’ dedim.
Erol Bey sinirlendi ve yüksek sesle, ‘Bunu söyleyen elemana çalışmıyor gözüyle bakarım. Biz sizin için Amerikalardan kalkıp geldik. Tüm düzenimiz bozuldu. Seni çalıştığın yerde oturtturmayacağım’ diye tehdit etti. 
Olayın ardından çıkışımın talimatı verildi. Destek hizmetleri müdürümüzle konuştuğumda, ‘Talimat babadan geldi. Yapabileceğimiz bir şey yok maalesef’ diye yanıt aldım
Sözcü gazetesinin haberine göre; "Erol Bey’e, ‘Benim okula giden 7 yaşında bir çocuğum var. Onu her gün okuldan almak zorundayım. Evli bir kadınım bu saatlere kadar çalışmak bana zor gelebilir’ dedim" açıklamalarının yer aldığı dilekçede, "Erol Bey sinirlendi ve yüksek sesle, ‘Bunu söyleyen elemana çalışmıyor gözüyle bakarım. Biz sizin için Amerikalardan kalkıp geldik. Tüm düzenimiz bozuldu. Seni çalıştığın yerde oturtturmayacağım’ diye tehdit etti. Olayın ardından çıkışımın talimatı verildi.
Destek hizmetleri müdürümüzle konuştuğumda, ‘talimat babadan geldi. Yapabileceğimiz bir şey yok maalesef’ diye yanıt aldım. Göreve iademi saygılarımla arz ediyorum" denildi.
Öte yandan Erol Erkan’ın Başkan Erkan ABD’deyken bile makam aracıyla bankaya gidip teftiş yaptığı iddia edildi.
Editör: Editör Melek