Halkın etkili ve güçlü sesi olan basın, tüm gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumluluklar üstlendiğini belirten Başkan Muharrem Çevik, “Bilişim Çağının yaşandığı günümüzde basının önemi ve etkisi de giderek artmıştır. Bugün artık dünyanın neresinde olursa olsun bilgiye ulaşma, haber alma, haber ulaştırma saniyelerle ölçülmektedir. Kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, toplumsal değerlere saygılı, tarafsız, ilkeli, hür basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. 

Toplumun bilinçlenmesini, yaşadığı coğrafyaya karşı duyarlı olmasını, neden-sonuç ilişkisini sağlıklı bir zeminde değerlendirmesini sağlayan basın, vatandaş ile idare arasındaki bağı da güçlendirmektedir. Kamuoyu oluşturan, yönlendiren, haber veren, yanlışları sorgulayan basın, bu kutsal görevini yaparken meslek ilke ve ahlakından hiçbir koşulda taviz vermemelidir.  

KİÜ Yeşilay Topluluğu’ndan Yetim Koordinasyon Merkezine Kitap Bağışı KİÜ Yeşilay Topluluğu’ndan Yetim Koordinasyon Merkezine Kitap Bağışı

Kahramanmaraş basınının gayretleri, gösterdiği duyarlı habercilik anlayışı ve ilimize değerli katkıları için tekrar teşekkür ediyor, basın kuruluşlarına, ilkeli ve tarafsız bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyor, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum.  Başta ilimizi etkileyen deprem olmak üzere hayatını kaybeden tüm gazeteci kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Editör: Editör Melek