Hamza Dağ'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı

Hamza Dağ'ın Siyasi Kariyeri ve Görevleri

AK Parti'nin İzmir teşkilatında uzun yıllardır aktif olarak görev alan Hamza Dağ, 2011 seçimleriyle birlikte 24. Dönem İzmir Milletvekilliği görevine getirilmişti. Siyasi kariyerine AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevleriyle başlayan Dağ, partisinde önemli görevleri üstlenmiştir.

Hamza Dağ'ın Biyografisi

Erken Yaşta Başladı:

Balıkesir Sındırgı ilçe nüfusuna kayıtlı olan Hamza Dağ, 1 Mart 1980 tarihinde Manisa'nın Demirci ilçesinde dünyaya geldi. Genç yaşta siyasetle tanışan Dağ, 1996 yılında Simav İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu.

Eğitim ve Siyasi Kariyer:

Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlayan Dağ, AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'nda görev aldıktan sonra 2011 seçimleriyle İzmir Milletvekili seçildi. 25., 26., ve 27. dönemlerde de tekrar İzmir Milletvekili olarak TBMM'de görev yaptı.

Merkezdeki Görevler:

2014 yılında AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olan Dağ, 2014-2017 yılları arasında Seçim İşleri Birimi'nde Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2017-2021 tarihleri arasında AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.

Günümüzdeki Görevi:

24 Mart 2021’de yapılan 7. Olağan kongrede tekrar MKYK üyesi seçilen Hamza Dağ, Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Az önce deprem mi oldu? En son deprem nerede, kaç şiddetinde oldu? Son Depremler 21 Şubat Az önce deprem mi oldu? En son deprem nerede, kaç şiddetinde oldu? Son Depremler 21 Şubat

Hamza Dağ'ın bu denli geniş bir yelpazede görev alması ve partisindeki önemli pozisyonlarda bulunması, şimdilerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için isminin geçmesine neden olmuştur. Gelişmeler, Dağ'ın İzmir için yeni bir göreve atanıp atanmayacağı konusunda heyecanla bekleniyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK