Başkan Okay’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Başkan Okay’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Ak Parti Dulkadiroğlun da belediye başkan adayı olma isteğini ilk dile getiren isim Kahramanmaraş halkının yakından tanıdığı sevilen simalardan, Mustafa Taş oldu.
Sosyal Medya hesabından Görevinden istifa ettiğini kamuoyu ile paylaşan Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adaylığını önümüzdeki günlerde adaylık başvurusunu yapması beklenen Mustafa Taş, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkan Yardımcılığı, Özel sektörde 20 yıl kadar müdürlük yaptı, Özel Eğitimci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı görevini yaptı.
ADAY ADAYI OLMAK İÇİN GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
Mustafa Taş yaptığı açıklamada; “Değerli Başkanlarım, Ak Parti Dulkadiroğlu Ailemizin (ilçe teşkilatımızın) kuruluşundan buyana görev yapmakta olduğum, Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevimden “Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adaylığı” nedeniyle istifa etmiş bulunuyorum. Bundan sonra Yönetim Kurulunda görev alacak dava kardeşlerime bayrağı devrediyor ve başarılar diliyorum” dedi.
“ŞEHRİMİZİ YENİDEN İNŞA ETMEK İÇİN GAYRET GÖSTERECEĞİZ”
Öncelikli hedeflerinin Kahramanmaraş’ın ayağa kalkma sürecinin en iyi şekilde yönetmek olduğunu kaydeden Taş; “Ak Parti Teşkilatı ile yıllardır birlikte yürüdüğümüz bu yolda; tecrübemizle, birikimimizle ve inancımızla her şeyin en güzeline layık olan Dulkadiroğlular ve Kahramanmaraşlı hemşehrilerimize hizmet etmek için ‘Bismillah’ deyip yola çıktık. Sözlerimin başında belirtmek isterim ki, bizim birinci önceliğimiz Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından şehrimizin ayağa kalkma sürecini en iyi şekilde yöneterek, ihya ve inşa çalışmalarına katkı sağlamaktır. Bu şehri, bu şehrin evlatları olarak hep birlikte ayağa kaldırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu süreçte siyaset konuşmayacağız.  Tek gayemiz deprem yaralarını sarmak ve bunun için çalışmak. Şehrin siyasileri, iş insanları, esnafları ve vatandaşlarıyla beraber tüm Kahramanmaraş’ı yeniden inşa edeceğiz. Bunun için büyük bir gayret göstereceğiz” dedi.
“MODERN BİR DULKADİROĞLU İÇİN ADAYIM”
6 Şubat Depremlerinde Dulkadiroğlunun ağır yara aldığını ve yeniden ayağa kalkması için gece gündüz çalışacağını dile getiren Başkan Aday Adayı Taş, “Sevgi ve hizmet aşkıyla dolu yüreğimle çıkmış olduğum bu yolda, Sizlerin şahsıma inancı, desteği ve güveni benim motivasyon kaynağım olacak ve Siz Değerli dava arkadaşlarımla omuz omuza verip, gecemizi gündüzümüze katarak; Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadele ruhundan ilham alarak; Yeni Türkiye Yüzyılında hep birlikte 2024 ve 2071 hedeflerine yürümek için, Yeni Dulkadiroğlu’nun imar ve inşasında bir tuğla koyabilmek için, Modern bir Dulkadiroğlu için, Bu kutsal görevi yerine getirmek için, Hepinizin dua ve desteğine ihtiyacım var. Allah’ın izniyle, Nasip olur da bu görev bize düşüp’te, bayrağı devraldığımızda hep beraber hedefe doğru kol kola yürüyerek bayrağı en yükseğe dikeceğiz” diyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“TÜRKİYE YÜZYILI HEDEFİNDEN ALDIĞIMIZ İLHAMLA…”
“Halkımızın ve teşkilat mensubu yol arkadaşlarımın da teveccühüyle ve en önemlisi Allah’ın da izniyle yeni dönemde ilçemizin hak ettiği yerel yönetimle birlikte en iyi hizmetleri kavuşturacağımıza inancım tamdır. Dulkadiroğlu İlçemizin geleceği ve çocuklarımızı büyüteceğimiz güzel ilçemizin hakkı olan kaliteli hizmet anlayışına kavuşması için Türkiye Yüzyılı hedefinden aldığımız ilhamla, ilk günkü heyecan ve gayretle önümüzdeki yerel seçimleri beklemekteyiz. Saygı ve selamlarımla” ifadelerini kullandı.