Twitch neden kapatıldı? Twitch Açılacak Mı? Twitch Ne Zaman Açılacak? Twitch neden kapatıldı? Twitch Açılacak Mı? Twitch Ne Zaman Açılacak?
AK Parti hangi şehirde, kim aday oldu? Sorusu, düzenlenecek olan Haliç Kongre Merkezi'ndeki AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı nedeniyle bir süredir gündemde yer alıyor ve vatandaşlar tarafından araştırılıyordu. Belediye başkanı adayları yaklaşan seçimler nedeniyle gündemde yer alıyor. Peki, AK Parti hangi şehirde, kim aday oldu? AK Parti yerel seçim adayları kimler? İşte AK Parti 2024 Belediye Başkanı adayları!
AK Parti, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı'nda, 26 ilin belediye başkan adayını kamuoyuna tanıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına göre, birçok şehirde mevcut belediye başkanları yeniden aday olarak gösterildi. İşte, AK Parti'nin 2024 yerel seçimlerinde aday gösterdiği bazı şehirler ve belediye başkan adayları:
İstanbul - Murat Kurum
İstanbul'da AK Parti'nin belediye başkan adayı Murat Kurum oldu. Kurum, şehrin geleceği için projelerini ve vizyonunu açıklamaya hazırlanıyor.
Kocaeli - Tahir Büyükakın
Kocaeli'nde AK Parti'nin belediye başkan adayı Tahir Büyükakın olarak belirlendi. Büyükakın, kentteki projeleri ve hedefleriyle ilgili bilgi verecek.
Bursa - Alinur Aktaş
Bursa'da AK Parti'nin mevcut belediye başkanı Alinur Aktaş, bir dönem daha başkanlık için aday gösterildi. Aktaş, şehrin gelişimi için planlarını kamuoyuyla paylaşacak.
Denizli - Osman Zolan
Denizli'de AK Parti'nin belediye başkan adayı mevcut başkan Osman Zolan oldu. Zolan, Denizli'nin geleceği için yapılacak çalışmaları anlatacak.
Samsun - Halit Doğan
Samsun'da AK Parti'nin belediye başkan adayı olarak belirlenen isim, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan oldu. Doğan, Samsun için hedeflerini açıklayacak.
Erzurum - Mehmet Sekmen
Erzurum'da AK Parti'nin mevcut belediye başkanı Mehmet Sekmen, bir dönem daha başkanlık için aday gösterildi. Sekmen'in gelecek projeleri merakla bekleniyor.
Muğla - Prof. Dr. Aydın Ayaydın
Muğla'da AK Parti'nin belediye başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın oldu. Ayaydın, Muğla'nın kültür, turizm ve çevre konularındaki hedeflerini paylaşacak.
Ordu - Mehmet Hilmi Güler
Ordu'da AK Parti'nin belediye başkan adayı Mehmet Hilmi Güler oldu. Güler, Ordu için planladığı projeleri kamuoyuyla paylaşacak.
Artvin - Mehmet Kocatepe
Artvin'de AK Parti'nin belediye başkan adayı Mehmet Kocatepe olarak belirlendi. Kocatepe, şehrin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını anlatacak.
Diğer Şehirler
AK Parti'nin ayrıca Giresun, Elazığ, Balıkesir, Aydın, Bitlis, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Kastamonu, Rize, Sinop, Tokat, Yalova, Isparta gibi birçok şehirde belediye başkan adayları belirlendi. Mevcut belediye başkanlarının birçoğu tekrar aday gösterilirken, bazı şehirlerde yeni isimlere de yer verildi.
Sonuç
AK Parti'nin 2024 yerel seçimlerine yönelik adayları, partinin stratejik tercihleri ve mevcut başarılarına dayanarak belirlendi. Adayların açıklamaları ve projeleri, seçmenler tarafından merakla bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda İstanbul başta olmak üzere 26 ilin adaylarını açıkladı. Buna göre Artvin adayı Mehmet Kocatepe, Bursa adayı Alinur Aktaş, İstanbul adayı Murat Kurum, Kocaeli adayı Tahir Büyükakın oldu. İşte tüm liste.
İstanbul'da Murat Kurum, Kocaeli'nde Tahir Büyükakın, Eskişehir'de Milletvekili Nebi Hatipoğlu, Bursa'da mevcut belediye başkanı Alinur Aktaş, Denizli'de mevcut belediye başkanı Osman Zolan, Balıkesir'de mevcut belediye başkanı Yücel Yılmaz, Aydın'da Milletvekili Mustafa Savaş, Samsun'da Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Erzurum'da mevcut belediye başkanı Mehmet Sekmen, Muğla'da Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Ordu'da Mehmet Hilmi Güler.
Diğer illerde ise Mehmet Kocatepe (Artvin), mevcut belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu (Giresun), Şahin Şerifoğulları (Elazığ), Belgin İba (Edirne), Faruk Özlü (Düzce), Nesrullah Tanğlay (Bitlis), Erdal Arıkan (Bingöl), Eski Milletvekili Jülide İskenderoğlu (Çanakkale), Hüseyin Filiz (Çankırı), Tahsin Babaş (Kastamonu), Rahmi Metin (Rize), Yakup Üçüncüoğlu (Sinop), Eyüp Eroğlu (Tokat), Mustafa Tutuk (Yalova), mevcut belediye başkanı Şükrü Başdeğirmen (Isparta).
AK PARTİ YEREL SEÇİM BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI 2024: AK Parti hangi şehirde, kim aday oldu? AK Parti yerel seçim adayları kimler?
Editör: Editör Melek