Beşiktaş – Galatasaray maçının hakemi kim? Beşiktaş – Galatasaray derbisini kim yönetecek? Beşiktaş – Galatasaray maçının hakemi kim? Beşiktaş – Galatasaray derbisini kim yönetecek?
Başvurular SYDV ve E-Devlet Kapısı Üzerinden Alınıyor
Bu kapsamda, doğalgaz yardımı, çocuk yardımı, çocuğu okula giden annelere SED yardımı, aile destek programı yardımı, doğum yardımı, öksüz yetim aylığı gibi başlıklar altında vatandaşlara destek sağlanacak.
Destek Başvuruları Başladı
Başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) ve e-Devlet kapısı üzerinden yapıldığını belirten Bakan Şimşek, ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılan yardımların şartlarının da belirlendiğini açıkladı.
Destek Ödemeleri Detayları
2024 yılında ayırdıkları 497 milyar liranın 120 milyar lirasının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu'na aktarılacağını belirten Bakan Şimşek, sosyal yardımların daha etkin bir şekilde kullanılması için çaba gösterilmesi gerektiğini ifade etti.
Başvuru Şartları
E-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvuruların nihai işlemlerin, başvuruda bulunan vatandaşın ikametgahının bulunduğu il veya ilçedeki SYDV tarafından yürütüleceği belirtildi. Başvuru şartları arasında; yurtdışında ikamet etmemek, adres gizliliği kararı almamış olmak, 18 yaşından küçük olmamak, Türk vatandaşı olmak gibi kriterler bulunuyor. Ayrıca, son 15 gün içerisinde aynı hane için yapılan bir başvuru bulunması durumunda e-Devlet üzerinden yapılan başvuruların değerlendirilmeye alınmayacağı ifade edildi.
81 İlde Başvuru Adresleri
Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşların, başvurularını yapabilmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na başvuruda bulunabileceği belirtildi. Başvuru adresleri, 81 il ve ilçelerdeki SYDV'lerde bulunmaktadır.
Editör: Editör Melek