Nüfus Müdürlüğü, KPSS Şartsız Memur Alımı Yapıyor: Yüksek Maaşlarla İş Fırsatı! Nüfus Müdürlüğü, KPSS Şartsız Memur Alımı Yapıyor: Yüksek Maaşlarla İş Fırsatı!
Başvuru Şartları ve Detayları Açıklandı!
*Bakan Işıkhan, ev hanımlarına yönelik emeklilikte başvuru şartları ve detaylarını paylaştı. İsteğe bağlı emeklilik başvurusu yapacak ev hanımları, yürürlüğe girdikten sonra 1/3 primi devlet tarafından, 2/3 primi ise birey tarafından ödenecek. 2024 yılı için isteğe bağlı sigorta primi 6400 TL olarak belirlendi. Bu kapsamda devletin aylık desteği ise 2133 lira olacak.
Erken Emeklilik ve Prim Desteği!
*Ev hanımları, çocuk sayısına göre yıpranma payı alarak normalden daha erken emekli olabilecekler. Emeklilik yaşı 61 olarak belirlenirken, prim ödemesi yapan ev hanımları Bağkur kapsamında 5400 gün ile emekli olacak. 5400 gün prim ödemesi, 15 yıllık sigortalılık anlamına gelmektedir.
Bakan Işıkhan'dan Başvuru Açıklaması!
Bakan Işıkhan, ev hanımlarına emeklilikle ilgili başvuruların orta vadede yürürlüğe gireceğini ve 2024 yılı ortasında başlamasını beklediklerini ifade etti. Prim ödemesi yapan ev hanımlarının en düşük emekli maaşını alabileceği bu düzenleme, ev hanımlarına yeni bir emeklilik kapısı açmayı hedefliyor.
Editör: Editör Melek