DOLUNAY NE ZAMAN? Haziran 2024 Dolunayı ne zaman, saat kaçta? Dolunay hangi burçta? DOLUNAY NE ZAMAN? Haziran 2024 Dolunayı ne zaman, saat kaçta? Dolunay hangi burçta?
Ünlü kadın hastalıkları ve jinekolojik onkoloji uzmanı Prof. Dr. Ali Ayhan, Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde ağır bir viral enfeksiyon nedeniyle tedavi görmekteydi. Maalesef, bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.
CENAZE NAMAZI NE ZAMAN?
Prof. Dr. Ali Ayhan, kadın hastalıkları ve jinekolojik onkoloji alanında önde gelen bir akademisyen ve birçok öğrenci yetiştiren bir eğitimciydi. Üniversite tarafından düzenlenecek olan cenaze töreni yarın saat 11.00'de Başkent Üniversitesi İhsan Doğramacı Konferans Salonu'nda gerçekleşecek. Ardından, Doğramacızade Ali Paşa Camii'nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınacak ve Ayhan'ın cenazesi, çarşamba günü memleketi Mersin'in Anamur ilçesinde aile mezarlığına defnedilecek.
ALİ AYHAN KİMDİR?
Prof. Dr. Ali Ayhan, hastanede tedavi görürken üniversite için hazırladığı bir sempozyuma katıldıktan sonra tekrar tedaviye alınmıştı.
1940 yılında Anamur ilçesinde doğan Ayhan, tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi'nde uzmanlık eğitimini aldı. 1982'de Amerika'da çeşitli çalışmalar yaptı ve Türkiye'de jinekolojik kanserler üzerine önemli araştırmalara imza attı.
2007'den bu yana Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda görev yapıyordu. Ayhan, Türk jinekoloji ve obstetrik alanında önemli bir isim olarak biliniyordu ve uluslararası alanda da tanınıyordu.
Editör: ATİLLA ŞAKACI