MHP'den Isparta Belediye Başkan Adayı: Yusuf Ziya Günaydın

Hafta sonu sinema filmleri 23 Şubat 2024 Hafta sonu vizyona girecek filmler Neler? Hafta sonu sinema filmleri 23 Şubat 2024 Hafta sonu vizyona girecek filmler Neler?

Yusuf Ziya Günaydın: MHP'nin Isparta Belediye Başkan Adayı

Yusuf Ziya Günaydın Kimdir, Kaç Yaşında?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Yerel Seçimleri için Isparta Belediye Başkan Adayını belirledi. Bu kapsamda, yüksek mimar ve eski Isparta Belediye Başkanı olan Yusuf Ziya Günaydın, MHP'nin Isparta Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. İşte, Yusuf Ziya Günaydın'ın biyografisi:

Yusuf Ziya Günaydın, 1949 yılında Isparta Aksu'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Isparta'da tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. 1976 yılında kendi firmasını kurarak mimarlık alanında faaliyet gösterdi. Projeleri arasında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi eserleri de bulunmaktadır.

1999 yerel seçimlerinde MHP'den Isparta Belediye Başkanı olarak seçilen Günaydın, 2004 seçimlerinde yerini Hasan Balaman'a bıraktı. Ancak, 29 Mart 2009 Seçimlerinde yeniden aday olarak seçilen Günaydın, 3. kez Isparta Belediye Başkanı oldu. Evli ve üç çocuk babası olan Günaydın, 2019 yerel seçimlerinde aday olmasına rağmen seçimi kazanamadı.

Seçim Hazırlıkları Başladı

Yusuf Ziya Günaydın, MHP'nin Isparta Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesinin ardından seçim hazırlıklarına başladı. Kendisi, Isparta'da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde tekrar belediye başkanlığı için yarışacak.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK