Hava Durumu Nedeniyle Yarın Okullar Tatil Mi? 16 Ocak'ta Kar Tatili Bekleniyor Mu?

Meteorolojiden Kar Tatili Uyarısı

Yarın Okullar Tatil Mi?

Olumsuz hava koşulları ve kar yağışının etkisiyle birçok ilde okulların tatil edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. 16 Ocak Salı günü için meteoroloji raporları, ülkenin doğusu ile güney kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun aralıklı kar yağışlı, gece saatlerinde Hatay, Antalya'nın doğu çevreleri ile Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçelerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceğini öngörüyor. Şırnak'ın doğusu ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışının beklendiği belirtiliyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde ise buzlanma, don olayı, pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

Yarın Okullar tatil mi? 27 Şubat Salı Yarın okul var mı? Hangi şehirlerde okullar tatil? Tatil Olan İller Yarın Okullar tatil mi? 27 Şubat Salı Yarın okul var mı? Hangi şehirlerde okullar tatil? Tatil Olan İller

mebYarın Okullar Tatil Mi?

Trabzon'da hafta sonu yaşanan karlı ve buzlu hava nedeniyle pazartesi günü taşımalı eğitime bir gün ara verileceği duyuruldu. Hakkari'de ise olumsuz hava şartları ve kar yağışı sebebiyle okullar 15 Ocak günü bir gün süreyle tatil edildi. Ancak, 16 Ocak yarınına dair okulların tatil olup olmayacağına dair henüz bir resmi karar bulunmuyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK