Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi'nden Kadın İstihdamına Özel Kurs Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi'nden Kadın İstihdamına Özel Kurs
AKBEL A.Ş. İş İlanı
İşe alınacak personeller, 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre istihdam edilecekler.
Başvuru Şartları Neler?
Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıdaki şartları taşımaları beklenmektedir:
  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  4. Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak veya askerlikle ilgisi bulunmamak,
  5. Görevle ilgili olarak yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  6. En az ilköğretim mezunu olmak.
Başvuru Süreci
Başvurular, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren resmi web sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Adaylar, belirlenen başvuru tarihleri içerisinde gerekli belgelerle birlikte başvurularını tamamlayabilirler.
Başvuru Tarihleri
Başvurular, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 10 gün süresince alınacaktır. Adaylar, belirtilen süre içerisinde başvurularını tamamlamaları önemlidir.
İlan Detayları ve Pozisyonlar
İlanın detayları ile başvuru yapılacak pozisyonlar, resmi web sitesinde yer alacaktır. Adaylar, ilgili bilgilere ulaşmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirler.
Bu alım ilanıyla ilgili detaylı bilgiler ve güncellemeler, resmi kanallar aracılığıyla duyurulacaktır. Adaylar, başvurularını yapmadan önce ilanın tam metnini inceleyerek başvuru şartlarına uygunluğunu kontrol etmelidirler.
Sıra No
Unvan
Sayı
1
Otomotiv Elektrikçisi
1
2
Lastik Tamircisi
1
3
Kaynakçı
1
4
İş Makineleri Yağcısı
2
5
Ekskavatör (Kazıma ve Yükleme) Operatörü
1
6
Greyder Operatörü
3
7
Yükleyici (Loder) Operatörü
1
8
İş Makineleri Bakım ve Onarımcısı
2
9
Kamyon Şoförü
2
Toplam
14
Aranan Şartlar
2018/11608 sayılı BKK ile yürürlüğe konulan İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdare Birliklerinin Personel Çalıştırmasına Dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esasların 4’üncü maddesindeki şartları taşımak.
Vardiya sistemine göre çalışmasına engel, sağlık vb. sorunlarının olmaması.
Görev yapacağı yerde ikamet etmeyi kabul etmek.
Afşin, Ekinözü, Elbistan ve Nurhak ilçelerinden birinin nüfusuna kayıtlı olmak.
Son müracaat tarihi itibarıyla 45 yaşını geçmemiş olmak.
Başvurulan ve belge şartı olan unvana göre; gerekli olan öğrenim, ehliyet, operatörlük, ustalık ve mesleki yeterlilik belgelerinden birine veya birkaçına sahip olmak.
Ehliyet gerektiren unvanlarda; Ehliyetine alkol, uyuşturucu madde vb. nedenlerden dolayı herhangi bir sebeple işlem yapılmamış ve ceza puanından dolayı ehliyetine el konulmamış olmak. (Bu belge, “sürücü detay bilgisi” İl Emniyet Müdürlüğünden temin edilecektir.)
Daha önce çalıştığı işyeri/işyerlerinden 4857 sayılı İş Kanunu’nun 25’inci maddesi kapsamında kasıt ya da kusurlu davranışları sebebiyle iş akdi feshedilmemiş olmak.
Tecrübe Durumu:
Başvuruda bulunacağı unvana ilişkin, en az 1 yıllık iş tecrübesine sahip olmak.
1 yıllık tecrübe şartını sağlayan yeterli başvuru olmaması halinde sınava çağrılacak adaylar tecrübe süresi en uzun olandan başlamak üzere değerlendirmeye alınacaktır.
İş tecrübe durumu, aday tarafından E-devlet üzerinden alınacak SGK hizmet dökümü ve çalışılan işyerlerinden alınacak olan onaylı iş deneyim (çalışma) belgesi ile belgelenecektir.
Müracaat
Başvuru şartlarını taşıyan adayların 10 Kasım 2023 / 14 Kasım 2023 tarihleri arasında https://kahramanmaras.bel.tr/form/kahramanmaras-buyuksehir-belediyesi-akbel-as-personel-alim-ilani-10112023 web adresi üzerinden online başvuru yapmaları gerekmektedir.
Sınav ve Değerlendirme
Başvuru şartlarını taşıyanların tecrübe durumu dikkate alınarak, alınacak personel sayının 6 katı aday, belirlenen tarihlerde uygulamalı ve/veya sözlü sınava tabi tutulacaktır.
Başvuran 6 katı aday arasından yeterli koşulları sağlayan aday bulunmaması halinde tecrübe süresi dikkate alınarak başvuran diğer adaylar arasından her pozisyon için 6 katı aday sınava davet edilecektir.