İmren Nilay Tüfekci Kimdir?

İYİ Parti, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Peki, bu isim kim? İnternet kullanıcıları, İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekci'nin kim olduğunu merak ediyor. İşte detaylar...

8. Yeni Yargı Paketi çıktı mı? Yargı Paketi'nde mahkumlara af var mı? 8. Yargı Paketi içeriği! 8. Yeni Yargı Paketi çıktı mı? Yargı Paketi'nde mahkumlara af var mı? 8. Yargı Paketi içeriği!

İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekçi  oldu - Samsun Haber Hattı | Samsun haber | Samsun haberleriEğitim ve Bankacılık Kariyeri

6 Mart 1986 tarihinde İzmir’de doğan İmren Nilay Tüfekci, eğitimine Atatürk İlköğretim Okulu'nda başlamış ve Bornova Anadolu Lisesi İngilizce bölümünden mezun olmuştur. Bayboğan Vakfı Çağ Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü kazanarak lisans eğitimini tamamlamış ve Polonya Lazarski University’de Erasmus değişim programı ile geçirdiği bir yılın ardından 2010 yılında fakülte 2.si olarak mezun olmuştur.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Mersin Valiliği bünyesinde dış ticaret eğitimlerini tamamlayan Tüfekci, 2011 yılında Eurobank Tekfen Bankası'nda Yönetici Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Bankacılık kariyerine Antalya Ticari Şube'de başlayan Tüfekci, daha sonra İstanbul Genel Müdürlük Kurumsal Pazarlama birimine tayin olmuştur. Farklı bankalarda portföy yöneticisi olarak görev yapmış ve toplamda 5,5 yıl bankacılık sektöründe bulunmuştur.

 Ticaret ve İş Hayatına Yöneldiği Dönem

2014 yılında avukat Ali Alper Tüfekci ile evlenen İmren Nilay Tüfekci, 2015 yılında bankacılık kariyerini sonlandırarak ticarete adım atmıştır. İlk olarak Türk Telekom bayilikleri açan Tüfekci, daha sonra 2017 yılında telekomünikasyon sektöründen çıkarak gayrimenkul yatırımı ve demir ticaretine yönelmiş ve İmadal Tur. İnş. LTD. ŞTİ. şirketini tek ortak olarak kurarak iş hayatına devam etmektedir. Eşi Ali Alper Tüfekci ise İstanbul Mecidiyeköy'de kurucusu olduğu Akat Hukuk ve Ankara'da yine kurucusu olduğu CapinLaw Hukuk Bürolarında serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir.

İmren Nilay Tüfekci, 2015 yılı itibariyle bir kız çocuğu annesi olarak hem aile hayatını hem de iş hayatını başarıyla sürdürmektedir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK