31 Mart yerel seçimleri öncesinde, İYİ Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı Dr. Selahaddin Can, şehirdeki görsel ve yazılı basın mensuplarıyla bir araya gelerek projelerini paylaştı. Toplantıya İYİ Parti il ve ilçe başkanları ile İYİ Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mesut Dedeoğlu da katıldı.

WhatsApp Image 2024-01-30 at 13.16.43 (1)İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Tekerek, toplantıda yaptığı açıklamada, İYİ Parti olarak şehrin yeniden yaşanabilir bir kent olabilmesi için kıymetli belediye başkan adaylarıyla yola çıktıklarını belirterek, Dr. Selahaddin Can'a başarılar diledi.

WhatsApp Image 2024-01-30 at 13.16.43 (2)İYİ Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Dedeoğlu ise 11 ilçe başkanlarıyla birlikte en iyi neticeyi almak için çalışacaklarını ve Kahramanmaraş'ı yaşanabilir hale getirmek için projelerini hayata geçireceklerini söyledi. Dedeoğlu, hedeflerinin Kahramanmaraş'ı örnek bir şehir haline getirmek olduğunu ifade etti.

WhatsApp Image 2024-01-30 at 13.16.43Projelerini Açıkladı

Dr. Selahaddin Can, Dulkadiroğlu ilçesinin sorunlarına çözüm getirmek amacıyla hazırladığı 46 maddelik çalışmalarını basın mensupları ile paylaştı. Toplantıda, Dulkadirogluna "CAN" Gelecek sloganıyla yerel seçim çalışmalarına başladıklarını ifade eden Dr. Can, depremde en çok hasar gören ilçenin Dulkadiroğlu olduğunu ve bu sorunu çözmek için teşkilatları ve ekibiyle birlikte hareket edeceklerini vurguladı.

Başkan Okay’ın Berat Kandili Mesajı Başkan Okay’ın Berat Kandili Mesajı

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Dr. Can, Dulkadiroğlu ilçesini 31 Mart sonrası şaha kaldıracağını ifade etti.

Dr. Can, “Biz Dulkadiroğlu’nu iyi ve yeni bir yüz yapmak için geliyoruz. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde en çok hasar gören ilçemiz Dulkadiroğlu’dur. İlçemizi ayağa kaldırmak için teşkilatımız ve ekibimiz ile hazır bir şekilde geleceğiz. Bu şehrin sokaklarında büyümüş kurumlarında çalışmış her noktasını ve her yerini çok iyi bilen biriyim. Tecrübemiz ile sahaya çıktık. Ben Kahramanmaraş doğumluyum ve Kayabaşı Mahallesi’ndenim. Okulum Kahramanmaraş Ortaokulu, Kahramanmaraş Lisesi. Ardından tıp fakültesini bitirerek şehrime 1998 yılından sonra geldim. 1998 yılından günümüze kadar sağlık ocaklarında ve özel çalışarak hayatıma devam ettirdim. Aile terbiyemiz ile her zaman Allah rızası için çalıştım” dedi.

Hekimliğini belediye başkanlığı ile taçlandırıp Dulkadiroğlu vatandaşlarına hizmet edeceğini ifade eden Dr. Can, “Allah nasip eder ise 31 Mart sonrası bu şehrimizi ayağa kaldırmış olacağız. Hep beraber bu şehrimizi ayağa kaldırmış olacağız. Bir hekim olarak sokaklardaki ve ilçemdeki sorunları gördük teşhisleri koyduk tedavisi için de 31 Mart akşamı Allah’ın izni ve vatandaşlarımızın teveccühü ile seçildiğimizde Dulkadiroğlu’muzu şaha kaldırmaya geliyoruz. Bizim amacımız menfaat değil. Biz bu şehir için çalışacağız. Dulkadiroğlu’nun beylik dönemindeki gibi gücünü tekrardan gündeme getirip yaşatacağız. Onikişubat ile karşılaştırdığımızda, Dulkadiroğlu’nun çok gerilerde olduğunu görüyoruz. Bu fark neden Dulkadiroğlu’na layık görülüyor ve biz bunu ortadan kaldırmaya geliyoruz. İnşallah 31 Mart tarihi sonrası yenilikler ve müthiş projeler ile ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

WhatsApp Image 2024-01-30 at 13.16.44 İYİ Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Dr. Selahaddin Can’ın başlıca projeleri ise şu şekilde;

Çocuklar ve gençler için spor tesiste ve dinlenme salonları, kadınları için spor eğitim tesisleri, Bertiz'e yol ve imar planları ile yeni şehir yapılanması, Çağlayancerit’e duble güvenli yol ve Organize Sanayi Bölgesi, Tüm öğrencilerimizin servis ücretleri belediye tarafından karşılanması, çiftçilere ve besicilere mazot, gübre, traktör, yem ve depo desteği ve alım garantisi, evlenenlere ev yapmalar için bedava arsa ve düğün salonu desteği, tramvay hizmeti; Uydu kent, Doğukent ile Ulu Cami arası hafif raylı sistem, her yıl dondurma, tarhana, üzüm ve şıra festivali düzenlenecek, askıda elektrik ve doğalgaz fatura desteği, Germanica antik kenti düzenlenecek ve turizme kazandırılma projesi.WhatsApp Image 2024-01-30 at 13.16.45WhatsApp Image 2024-01-30 at 15.37.57 (3)WhatsApp Image 2024-01-30 at 15.37.57 (2)WhatsApp Image 2024-01-30 at 15.37.57 (4)

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK