İstanbul İftar Vakti 2024 Ramazan 2. Gün (12 Mart)

İstanbul'da Ramazan ayının ikinci gününde iftar ve sahur saatleri merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı imsakiyeye göre, İstanbul'da iftar vakti ve sahur saati belli oldu. İşte 12 Mart 2024 tarihinde İstanbul'da iftar ve sahur saatleri:

11 Mart İstanbul İftar Vakti 2024

11 Mart Pazartesi günü İstanbul'da iftar vakti saat 19.13'te olacak. 12 Mart İstanbul sahur ise saat 05:49'da sona erecek.

İftar Duası Okunuşu ve Anlamı

İftar duası Türkçe okunuşu ve anlamı şu şekildedir:

Okunuşu: Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü ve savme'l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü.

Anlamı (Diyanet Meali): Allah'ım! Senin rızan için oruç tuttum, sana inandım ve sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım ve Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!

Isparta'da alt geçide devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı Isparta'da alt geçide devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı

İstanbul'da yaşayan Müslümanlar için 2024 Ramazan imsakiyesine göre iftar ve sahur saatleri bu şekildedir. Bu bilgiler, oruç ibadetlerini tamamlamak isteyenler için önem taşımaktadı

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK