Okulların İkinci Dönemi 2024: Yarıyıl Tatili ve Açılma Tarihleri

Van’dan Gelip Kahramanmaraş’ta Hobi Sınıfı Kurdu Van’dan Gelip Kahramanmaraş’ta Hobi Sınıfı Kurdu

Öğrenciler, 19 Ocak Cuma günü karnelerini alarak 16 günlük bir ara tatilin tadını çıkaracaklar. İlk ara tatilin ardından merakla beklenen soru ise ikinci dönem ne zaman başlayacak? İşte detaylar:

İlk Ara Tatil Sonrası İkinci Dönem

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, 19 Ocak Cuma günü karnelerini alarak 16 gün sürecek olan ilk ara tatiline başlayacaklar. Ancak gözler şimdiden ikinci dönemin başlama tarihine çevrildi.

İkinci Dönem Başlangıç Tarihi

İkinci dönem, 22 Ocak Pazartesi günü yarıyıl tatilinin sona ermesiyle başlayacak. 2 Şubat Cuma günü tamamlanacak olan yarıyıl tatilinin ardından öğrenciler, 5 Şubat Pazartesi günü ikinci dönem için sıralarına oturacaklar.

İkinci Dönemdeki Önemli Tarihler

İkinci dönem, 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 14 Haziran Cuma günü sona erecek. Ayrıca, ikinci dönemde öğrencileri 8 Nisan-12 Nisan tarihleri arasında bekleyen kısa bir ara tatil de bulunacak.

2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı

Bununla birlikte, 2024-2025 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül'de başlayacak. Öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılına güzel bir başlangıç yapmak için hazırlıklarını tamamlayacaklar.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK