Ferrum Şurup: Demir Eksikliğine Etkili Çözüm

Ferrum Şurup Nedir?

Ferrum şurup, farklı sebeplerden kaynaklanan demir eksikliklerinin tedavisinde kullanılan etkili bir demir ilacıdır. Özellikle hamileler, emziren anneler, çocuklar ve yaşlılar gibi hassas gruplarda görülen demir eksikliği sorunlarına çözüm sunar. İşte Ferrum şurubun kullanımı, içeriği ve diğer önemli bilgiler...

Ferrum Şurup Nedir, Ne İşe Yarar Kullanımı, Fiyatı - Nokta Gazetesi

Ferrum Şurup İçeriği

Ferrum şurup, içeriğinde demire eşdeğer elementer Demir III Hidroksit Polimaltoz Kompleksi ana madde olarak bulunur. Şeker, Metil hidroksibenzoat, Sorbitol ve Propil hidroksibenzoat gibi yardımcı maddeler, demir takviyesini çeşitli yaş gruplarına uygun hale getirir.

Ferrum Şurup Ne İşe Yarar? Ferrum Şurup Nasıl Kullanılır? | Şurup, Sağlık,  Krem

Ferrum Şurup Ne İşe Yarar?

Ferrum şurup, demir eksikliğinden kaynaklanan sorunları kontrol altına almada etkilidir. Demir eksikliğinin sebep olduğu durumlar arasında anne sütünde azalma, erken doğum, düşük, odaklanma problemleri, cilt sorunları, yorgunluk gibi birçok problem bulunur. Ferrum şurup, bu sorunlara çözüm sunarak demir seviyelerini dengelemeye yardımcı olur.

Ferrum Şurup Fiyatı

Ferrum şurup fiyatı, güncel olarak 73,5 TL civarında seyretmektedir. Ancak, fiyatın bulunduğunuz şehre ve satış noktasına göre değişiklik gösterebileceğini unutmamanız önemlidir.

FERRUM HAUSMANN 50 MG/ML DAMLA COZELTI Kısa Ürün Bilgisi-KUB

Ferrum Şurup Kullanımı

Ferrum şurup kullanımı, çocuklar için günlük 10 mL'yi, yetişkinler için ise günlük 15 mL'yi geçmemelidir. Talasemi hastaları gibi özel durumları olan bireylerin kullanım öncesinde doktorlarına danışmaları önemlidir. Hamile ve emziren annelerin ise Ferrum şurup kullanımı konusunda doktorlarıyla iletişim kurarak kişisel dozajlarını belirlemeleri önerilir.

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler 26 Şubat 2024 Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler 26 Şubat 2024

Ferrum Şurup Yan Etkileri

Ferrum şurup kullanımı sırasında veya sonrasında bazı yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. Kabızlık, mide bulantısı, ağız kuruluğu, baş ağrısı gibi yan etkilerin yanı sıra, uzun süreli kullanımda ağır metal birikimi gibi durumlar da gözlemlenebilir. Ferrum şurup gibi demir takviyelerinin yan etkileri nadir görülse de, herhangi bir şüpheli durumda profesyonel sağlık uzmanına başvurmak önemlidir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK