Eylem Tok: Yaşamı ve Olayı

Eylem Tok, son dönemde yaşadığı trajik olayla gündeme gelmiş bir yazar, şair ve yönetmendir. İstanbul'da yaşamını sürdüren Tok'un hayatı ve olayla ilgili detaylar merak konusu haline gelmiştir.

Eylem Tok'un Oğlunun Karıştığı Kaza

Eyüpsultan'da 1 Mart 2024'te yaşanan olayda, Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu T.C., arıza nedeniyle yol kenarında park halinde bulunan 3 adet ATV tipi araca çarpmıştır. Bu kaza sonucunda 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmiş ve diğer kişiler yaralanmıştır. Olayın ardından polis ekipleriyle beraber annesi Eylem Tok, oğlu T.C.'yi olay yerinden kaçırmış ve sonrasında Mısır'a kaçmıştır.

Soruşturma ve Tutuklama Kararları

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde, Eylem Tok hakkında 'suçluyu kayırma' suçundan, oğlu T.C. hakkında ise 'bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmak' suçundan tutuklama kararı çıkarılmıştır. Bu kararın ardından Eylem Tok ve oğlu T.C.'nin ABD'ye kaçtıkları ve iade talebinde bulunulduğu öğrenilmiştir.

Eylem Tok'un Yaşamı ve Kariyeri

Yazar Eylem Tok, İstanbul'da yaşayan bir yazardır. İlk romanı olan "Mihr" 2013 yılında yayımlanmıştır. Ardından "Allah'ın Piyonları" adlı ikinci romanı 2014 yılında okuyucuyla buluşmuştur. Tok'un çocuk kitabı "Dev ve Üç Cüceler" ise 2016 yılında uluslararası alanda yayımlanmıştır. Aynı yıl çektiği soyut sanat filmi "Sintiyatpera (Cintheapera)" ise Türkiye'de ve uluslararası birçok film festivalinde yer almıştır.

Konut satışları azaldı... Satışların yoğunluğundaki şehir ve ülke uyruklarında değişen olmadı Konut satışları azaldı... Satışların yoğunluğundaki şehir ve ülke uyruklarında değişen olmadı

Kişisel Hayatı

Eylem Tok, doktor Bülent Cihantimur ile evlidir ve bir oğlu bulunmaktadır. Oğlu, yaşanan kazada adı geçen T.C.'dir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK