1 Nisan Şakaları 2024: Sevdiklerinizi Gülümsetecek Komik Şakalar!

1 Nisan geldiğinde, milyonlarca insan birbirinden komik şaka örneklerini araştırıyor. Sevgiliye, arkadaşa, eşe, anneye, babaya yapılacak şakalarla dolu bir gün olan 1 Nisan için hazırlıklar başladı. İşte en komik 1 Nisan şakaları ve hikayesi:

Baş dönmesi hastalık değil Baş dönmesi hastalık değil

1 Nisan Hikayesi

1564 yılında Fransa Kralı IX. Charles, yıl başlangıcını Ocak ayının 1. günü olarak belirledi. Bu tarihe kadar Avrupa'da yıl başlangıcı 25 Mart olarak kabul ediliyordu. Charles'ın bu kararı, o dönemde iletişim imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle pek yayılmadı. Ancak duyanlar, eski adetlere karşı protesto olarak 1 Nisan'da partiler düzenledi. Bu nedenle, 1 Nisan'a "aptallar günü" adı verildi. Bu gün, insanlar birbirlerine sürpriz hediyeler verip, gerçek olmayan haberler ürettiler. Yıllar geçtikçe Ocak ayının yılın ilk ayı olmasıyla birlikte, Fransızlar 1 Nisan gününü geleneksel bir şaka günü olarak kutlamaya devam ettiler ve bu geleneği dünya geneline yayıldı.

Anneye, Babaya, Arkadaşa, Sevgiliye Komik 1 Nisan Şakaları

  1. Kuru soğana elma şekeri süsü verip kardeşinize ve aile üyelerinize şaka yapabilirsiniz.
  2. Ev arkadaşınızın şampuan ya da diş macunu kutusuna gıda boyası koyarak unutulmaz bir şaka yapabilirsiniz.
  3. Kola kutusunun içine gazoz doldurduktan sonra soya sosunu kola rengini alana kadar doldurabilirsiniz ve annenize şaka yapabilirsiniz.
  4. Kremalı bisküvilerin içindeki kremaları çıkartıp içlerine diş macunu sıkarak kardeşinizin ağzının alacağı şekli görebilirsiniz.
  5. Patatesi lokum boyutunda küp küp kesip onu una bulayarak arkadaşınıza lokum yediğini sanmasını sağlayabilirsiniz.
  6. Bir sprey kutusunun içini suyla doldurup şakayı yapmak istediğiniz kişinin yanına gidip hapşırıyormuş gibi yapın ve gerisini düşünmeyin.

Bu komik 1 Nisan şakaları ile sevdiklerinizi güldürebilir ve unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz!

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK