Üniversite tercihinde 18 önemli kriter! Üniversite tercihinde 18 önemli kriter!
Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Akpınar, Kuran Kurslarının manevi önemine vurgu yaparak şunları söyledi: "Bugün burada, yavrularımızın manevi gelişimlerine katkı sağlayacak olan Yaz Kuran Kursumuzu başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kuran-ı Kerim, bizlere yol gösteren, hayatımıza anlam katan ilahi bir rehberdir. Çocuklarımızın erken yaşta Kuran-ı Kerim ile tanışmaları, onların ahlaki değerlerini güçlendirecek ve gelecekte daha bilinçli, erdemli bireyler olmalarına vesile olacaktır. Bu kurslar, sadece dini bilgiler vermekle kalmayacak, aynı zamanda çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimlerine de katkıda bulunacaktır."
N S R T2286Başkan Akpınar, kursun açılmasında emeği geçen Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü'ne ve tüm eğitimcilere teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti: "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine yapılan her yatırım, aslında ülkemizin yarınlarına yapılan bir yatırımdır. Bu yüzden Kuran kurslarımız, çocuklarımızın sağlam temeller üzerine kurulmuş bir bilgi ve inanç birikimiyle yetişmeleri açısından büyük bir önem arz etmektedir. Allah’ın kelamını öğrenmek ve yaşamak, her Müslümanın en büyük sorumluluklarından biridir. Bu vesileyle tüm yavrularımıza başarılı ve huzurlu bir kurs dönemi diliyorum."
N S R T2270Açılış törenine Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü Ali Canbolat, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Yıldız ve veliler katıldı. Anne Çocuk Bilgi Evi, Egemenlik Mahallesi 21016. Sokak ile 21018. Sokak arasında, Erguvan Parkı yanında hizmet vermeye devam ediyor.N S R T2163N S R T2256N S R T2307
Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER