DOĞALGAZ YARDIMLARI ZAMLANDI: YENİ DETAYLAR AÇIKLANDI

 Vatandaşlara Sunulan Doğal Gaz Desteği Zamlandı

Doğalgaz yardımı başvuruları, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere göre gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla birlikte, doğal gaz desteği artık daha yüksek bir tutara çıkarıldı. Daha önce hane başına yıllık 900 ila 2 bin 500 lira arasında ödenen Doğalgaz Tüketim Desteği, yapılan düzenleme ile 1.500 ila 3 bin 500 lira arasında değişen bir tutara yükseltildi.

Doğalgaz Tüketim Desteği Başvuruları e-Devlet Üzerinden Yapılacak

Aile ve Sosyal Destek Personeli (ASDEP) Alımı Başvuruları Başladı: Şartlar ve Detaylar Aile ve Sosyal Destek Personeli (ASDEP) Alımı Başvuruları Başladı: Şartlar ve Detaylar

Doğalgaz Tüketim Desteği'nden faydalanmak isteyenler, e-Devlet ekranı üzerinden başvuru formunu doldurmak zorundalar. Ancak, kış dönemi doğalgaz yardımı ödeme tarihi henüz resmi olarak açıklanmış değil. Doğalgaz yardımı ne zaman yatacak sorusu, hak sahiplerinin merak ettiği bir konu olarak gündemde yer alıyor.

Doğalgaz Desteği Ödeme Tarihi Henüz Belli Değil

Başkentgaz'dan ücretsiz doğal gaz açıklaması - Son Dakika HaberleriAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere doğal gaz desteği sağlıyor. Ancak, doğal gaz desteği ödeme tarihi henüz açıklanmadı. Geçen yılın kış dönemi ödemeleri şubat ayında gerçekleşmişti. Resmi bir açıklama geldiğinde, ödeme tarihleri haberlerimizde yer alacak.

Doğalgaz Desteği Başvuruları e-Devlet Üzerinden Yapılıyor

Doğal Gaz Tüketim Desteği'ne başvurular, e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. T.C. kimlik numarası ve şifresiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın "Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti" sayfasına giriş yapan vatandaşlar, başvurularını kimlik doğrulamasıyla iletebilirler.

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

“Doğal Gaz Tüketim Desteği” programından hanelerin faydalanabilmesi için, başvuru sahibinin;

a) Türk vatandaşı olması,

b) E-Devlet kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunması,

c) Doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması,

d) İkamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması

e) Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,

f) Hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi,kriterlerini birlikte sağlaması gerekir.

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK