CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Ahmet Aras

CHP Parti Meclisi Adaylarını Açıkladı: Ahmet Aras Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, 2024 yerel seçimlerine yönelik adaylarını belirledi. CHP'nin Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gösterilen aday oldu. İşte Ahmet Aras'ın kariyeri ve biyografisi:

Ahmet Aras Kimdir?

3 Şubat 1970 tarihinde Bodrum'da dünyaya gelen Ahmet Aras, eğitim hayatına Fen Lisesi'nde parasız yatılı olarak başladı. İzmir Atatürk Lisesi'ni tamamladıktan sonra kazandığı Askeri Lise sınavı sonucunda Maltepe Askeri Lisesi'ne kaydoldu. Kara Harp Okulu'ndan Sistem Mühendisi olarak mezun oldu ve Teğmen rütbesiyle 1992-1993 yılları arasında Konya'da görev yaptı.

Üsteğmen rütbesini Ardahan'da kazandıktan sonra Bodrum Askerlik Şubesi Başkanlığı'na atanarak görevine devam etti. Ardından Şanlıurfa Viranşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı görevine getirilen Aras, NATO önderliğindeki çok uluslu barış gücü Kosova Force'a (KFOR) katıldı.

Taş Kağıt Makas 1. Bölüm İzle Full Kanal D Taş Kağıt Makas ilk  bölüm tek parça izle Taş Kağıt Makas 1. Bölüm İzle Full Kanal D Taş Kağıt Makas ilk bölüm tek parça izle

2013 yılında emekli olan Ahmet Aras, Bodrum'da turizm sektöründe faaliyet gösteren KEFİ adlı işletmeyi kurdu. 2015 yılında Bodrum Lions Kulübü'ne üye olan Aras, 2016 yılında Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu'na seçildi. 2018 yılında CHP üyeliğine geçiş yapan Ahmet Aras, 2019 yerel seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı olarak göreve başladı.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Aras, 2024 yerel seçimlerinde CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkanlığı süresince turizm, çevre ve sosyal projelere önem vererek kentteki yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK