Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Yerinde Dönüşüm Projelerine Devam Ediyor

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş'ın en büyük ilçelerinden biri olan Dulkadiroğlu'nda başlattığı yerinde dönüşüm projelerine bir yenisini ekledi. Doğukent konutlarının yerinde dönüşümü için belediye şirketini devreye sokan Başkan Okay, şimdi de Güneşevler konutları için harekete geçtiklerini müjdeledi.

WhatsApp Image 2024-01-26 at 14.47.28Dulkadiroğlu Belediyesi, deprem bölgesinde yerinde dönüşüm projelerine öncülük eden tek belediye olarak dikkat çekiyor. Başkan Necati Okay, Doğukent konutlarında gerçekleştirdikleri başarılı çalışmaların ardından, Güneşevler mahallesinde de aynı projeyi başlattıklarını açıkladı.

Kahramanmaraş Hava Durumu 29 Şubat 2024 Kahramanmaraş Hava Durumu 29 Şubat 2024

WhatsApp Image 2024-01-26 at 14.47.30Doğukent'te 3 Bin 200 Konut Yerinde Dönüşüyor

Doğukent konutlarının yerinde dönüşümü için belediye şirketini görevlendiren Başkan Okay, şu anda deprem bölgesi içerisinde bu tür projeleri üstlenen tek belediye olduklarını belirtti. Toplamda 3 bin 200 konutun yerinde dönüşümü için gerekli hazırlıkları tamamladıklarını ve çalışmalara başladıklarını söyledi. Başkan Okay, bu projenin kısa süre içinde hayata geçeceğini vurguladı.

WhatsApp Image 2024-01-26 at 14.47.28 (1)Güneşevler'de de Yerinde Dönüşüm Başlıyor

Başkan Okay, Doğukent konutlarındaki başarılı sürecin ardından Güneşevler mahallesinde de yerinde dönüşüm projelerine start verdiklerini müjdeledi. Güneşevler'de bulunan bin 450 konutun yerinde dönüşümü için çalışmaların başladığını belirten Başkan, bu mahalledeki kat yüksekliğinden dolayı alanın yetersiz olduğunu ifade etti. Ancak, mevcut alana planlanan konutların yanı sıra, en yakın rezerv alanda yeni konutlar üreterek vatandaşları mutlu edecek bir yerinde dönüşüm projesi gerçekleştireceklerini söyledi.

WhatsApp Image 2024-01-26 at 14.47.30 (1)Harici Siteler İçin Çalışmalar Sürüyor

Başkan Okay, Doğukent dışında kalan harici sitelerle ilgili de ekiplerin yoğun bir çalışma içinde olduğunu ve hak sahipleriyle görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Mağduriyet yaşamamaları adına çalışmaları genişlettiklerini ifade eden Başkan, vatandaşların kendilerine olan güvenini boşa çıkarmayacaklarını söyledi. Harici sitelerde de kısa sürede çalışmaları tamamlayarak, Dulkadiroğlu ilçesinin daha güvenli ve modern bir görünüme kavuşmasını hedefliyor.WhatsApp Image 2024-01-26 at 14.47.31

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK