Bakan Murat Kurum'dan Kahramanmaraş'a Müjdeli Haber Bakan Murat Kurum'dan Kahramanmaraş'a Müjdeli Haber
Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş, açılış programında yaptığı konuşmada, "Vatandaşlarımızın piknik alanlarında, ormanlık ve ağaçlık bölgelerde yangınlara karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Ormanlarımız bizim için çok önemli, onlar bizim ciğerlerimiz. Bu noktada hepimize büyük görevler düşüyor" dedi.
Başkan Toptaş, yaz tatili süresince piknik alanlarının yoğun ilgi gördüğünü belirterek, "Yaz tatiline girdik ve vatandaşlarımızın çoğu piknik alanlarına akın ediyor. Yeşil alanlarda vakit geçirmek istiyorlar. Bu alanlarda özellikle çöplerin toplanması ve yangın çıkmasına engel olunması konusunda hepimize sorumluluklar düşüyor" şeklinde konuştu.
Toptaş, vatandaşlara orman yangınlarına karşı daha dikkatli olmaları çağrısında bulunarak, "Ormanlarımızı korumak için hepimizin üstüne düşen görevler var. Bu konuda duyarlılık gösterip, piknik alanlarında ateş yakarken veya çöplerimizi toplarken daha dikkatli olmalıyız. Herhangi bir yangının çıkmasına engel olmak amacıyla tüm vatandaşlarımıza sorumluluklar düşüyor" ifadelerini kullandı.
Başkan Toptaş, ormanların ve yeşil alanların korunmasının önemine vurgu yaparak, "Ormanlarımız, doğamızın ve çevremizin en değerli parçalarından biridir. Onları korumak, gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak adına hepimizin görevidir" dedi. Vatandaşların bu konuda daha bilinçli ve duyarlı olmalarını isteyen Toptaş, yangın riskine karşı herkesi dikkatli ve tedbirli olmaya davet etti.
Muhabir: MURAT KUŞCU